Yükleniyor...

1 AY İÇİNDE SEÇİM İHTİMALİ VAR

Galatasaray'da gözler mahkeme kararında

12 Haziran 2019 Çrş 11:18 9114

Galatasaray'da gündem yeniden seçim. 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, yönetimin aldırdığı tedbir kararını kaldırırsa sarı-kırmızılı camia seçime gidecek.

 

Galatasaray'da mart ayı olağan divan kurulu toplantısında yönetimin ibra edilmemesiyle başlayan süreç, yarın (13 Haziran) karara bağlanacak.

 

Türkiye gazetesinin haberine göre, Galatasaray'ın mart ayındaki olağan genel kurulunda Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi idari açıdan ibra edilmemiş denetim kuruluna da ibrasızlık çıkmıştı.

 

Tüzüğe göre Mustafa Cengiz'in seçim kararı alması gerekiyordu ancak Cengiz ve kurmayları bu ibrasızlığı kabul etmeyip, konuyu mahkemeye taşımıştı. 

 

Mahkeme, ibrasızlık kararına tedbir koyarak süreci durdurmuştu ama dün İstanbul 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, yöneticilerden Okan Böke'nin aldırmış olduğu tedbir kararını kaldırdı. Gözler şimdi 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne çevrildi.

 

MUSTAFA CENGİZ ADAY OLAMAYACAK

 

Tedbir kararının iptali davası 13 Haziran Perşembe günü saat 11:00'de Çağlayan Adliyesi'nde 14.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek. 

 

14.Asliye Hukuk Mahkemesi, 27. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin almış olduğu tedbir kararını kaldırırsa, Galatasaray 1 ay içinde seçime gitmek zorunda. Bu durumda Mustafa Cengiz ve yönetimi yeniden aday olamayacak.

 

Yarın mahkemeden çıkacak karara göre Galatasaray yönetimi ya düşecek ya da yoluna devam edecek.

 

En Son Haberler Tümü

TRANSFER İTİRAFI

SIRAYA GİRDİLER

Everton - Sheffield United

Manchester City - Watford

4 MAÇLIK KREDİ

ROTASYON GELİYOR

PARAYI SEÇMEDİ

HOCA ARAYIŞYALI

ORANLAR GÜNCELLENDİ

ABD ASILLI ÇEK PİVOT

PUAN SİLME CEZASI

Adana Demirspor - Bursaspor

Leicester City - Tottenham Hotspur

Fenerbahçe - MKE Ankaragücü

Kayserispor - Yukatel Denizlispor

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.