Yükleniyor...

1 AY İÇİNDE SEÇİM İHTİMALİ VAR

Galatasaray'da gözler mahkeme kararında

12 Haziran 2019 Çrş 11:18

Galatasaray'da gündem yeniden seçim. 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, yönetimin aldırdığı tedbir kararını kaldırırsa sarı-kırmızılı camia seçime gidecek.

 

Galatasaray'da mart ayı olağan divan kurulu toplantısında yönetimin ibra edilmemesiyle başlayan süreç, yarın (13 Haziran) karara bağlanacak.

 

Türkiye gazetesinin haberine göre, Galatasaray'ın mart ayındaki olağan genel kurulunda Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi idari açıdan ibra edilmemiş denetim kuruluna da ibrasızlık çıkmıştı.

 

Tüzüğe göre Mustafa Cengiz'in seçim kararı alması gerekiyordu ancak Cengiz ve kurmayları bu ibrasızlığı kabul etmeyip, konuyu mahkemeye taşımıştı. 

 

Mahkeme, ibrasızlık kararına tedbir koyarak süreci durdurmuştu ama dün İstanbul 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, yöneticilerden Okan Böke'nin aldırmış olduğu tedbir kararını kaldırdı. Gözler şimdi 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne çevrildi.

 

MUSTAFA CENGİZ ADAY OLAMAYACAK

 

Tedbir kararının iptali davası 13 Haziran Perşembe günü saat 11:00'de Çağlayan Adliyesi'nde 14.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek. 

 

14.Asliye Hukuk Mahkemesi, 27. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin almış olduğu tedbir kararını kaldırırsa, Galatasaray 1 ay içinde seçime gitmek zorunda. Bu durumda Mustafa Cengiz ve yönetimi yeniden aday olamayacak.

 

Yarın mahkemeden çıkacak karara göre Galatasaray yönetimi ya düşecek ya da yoluna devam edecek.

 

En Son Haberler Tümü

ERGİN ATAMAN'DAN AÇIKLAMA

KÖTÜ HABER

O ARTIK SERBEST

FLAŞ İDDİA

GALATASARAY'A MÜJDE

EMRE BELÖZOĞLU DETAYI

GERİ DÖNECEK Mİ?

FENERBAHÇE'DE AYRILIK

PEMRA ÖZGEN'DEN WİMBLEDON'A VEDA

MUSLERA'NIN YENİNİ O DOLDURACAK

İRANLI MESSİ'YE İSTİSMAR DAVASI

WAN-BİSSAKA, MANCHESTER UNİTED'TA!

DAVİD SİLVA'DAN GENÇ OYUNCUYA ÖVGÜLER

ABD'Lİ FUTBOLCU İLE BEYAZ SARAY ARASINDA GERİLİM

MANE'DEN AFRİKA KUPASI YORUMU

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.