Yükleniyor...

10 TON GIDA YARDIMI

Marca'nın haberi

04 Nisan 2020 Cts 15:14 9173

1994'te Brezilya ile Dünya Kupası'nı kazanan ve 2006-2010 yılları arasında ülkesinin milli takımını çalıştıran Dunga, corona virüsle mücadelede Brezilya'da 10 ton gıda yardımı ve 2 bin bebek için çocuk bezi bağışında bulundu.

 

Futbolculuğunda Brezilya ile Dünya Kupası kazanan ve ülkesinin milli takımında 4 yıl teknik direktörlük yapan Dunga, Brezilya'da etkisini arttıran corona virüsle mücadelede yaptığı yardımlarla dikkati çekti.

 

Marca'nın haberine göre Dunga, Brezilya'daki ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 10 ton yiyecek ve 2 bin bebeğe çocuk bezi yardımında bulundu. Haberde Brezilyalı teknik adamın daha önce de farklı bağışlarda bulunduğu belirtildi.

 

Dunga yardımlar esnasında hazır bulunurken, "Birçoğumuz zorluklarla yüzleşmek zorunda ve yapabileceğimizi düşündüğümüz inanılmaz şeyler yapıyoruz. Şimdi hayat destekleyici, insan, daha iyi insan olmaya zorluyor. Hepinize meydan okudum, zaten 10 tondan fazla yiyecek topladık ve bu mücadeleye devam edeceğiz. Kaybedecek zaman yok." ifadelerini kullandı.

 

Kıtanın en büyük ülkesi olan Brezilya, Güney Amerika'da corona virüsten en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor. Dün Brezilya makamları tarafından belirtilen rakamlarda, ülkede 9 bin vaka 359 ölüm açıklanmıştı.

En Son Haberler Tümü

TÜM SONUÇLAR NEGATİF!

TARCZEWSKİ'NİN SÖZLEŞMESİNİ UZATTI

BENZİA KAZA GEÇİRDİ

FABİO FOGNİNİ AMELİYAT EDİLECEK

ELLERİYLE TOPRAĞA VERDİ

1 MAÇ 2 REKOR!

FORMULA 1'E ONAY GELDİ!

FUTBOL AĞUSTOSTA YENİDEN BAŞLAYACAK

TÜM TESTLER NEGATİF ÇIKTI!

BOŞ TRİBÜNLERE YÖNELİK TARAFTAR PROJESİ

5 GOLLÜ TARİFE

MARTİLOTTİ'YE VEDA

SCHALKE 0-1 WERDER BREMEN

WOLFSBURG 1-2 EİNTRACHT

BEŞİKTAŞ'TAN "KARTON TARAFTAR" PROJESİ!

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.