Yükleniyor...

GÖZTEPE'Yİ ŞAHA KALDIRAN BAŞKAN: MEHMET SEPİL

İzmir'in Sarı-Kırmızılı efsanesini şaşalı günlerine geri döndürmeyi amaçlayan bir büyük başkan...

13 Mart 2018 Sal 12:06 9270

 

 

Cicero'nun '' Doğruluk ve sorumluluk sahibi kimse liderlik yapmaya layıktır'' sözünü ispatlarcasına Göztepe'nin 14 yıl aradan sonra layık olduğu Süper Lig'e çıkmasının baş mimari başkan Mehmet Sepil...

 

Göztepe'nin şanlı mazisinde yerini şimdiden ayırtan, adını İzmir'in efsane kulübünün tarihine altın harflerle yazdıran, spor dünyamızda çok da alışık olmadığımız başarıda bir başkan...

 

Stratejileri, yönetim anlayışı, sportif görüşüyle, teknik heyet ve futbolcu üzerinden transfer başarısıyla, çağımızın örnek alması gereken yönetici profili...

 

Peki Mehmet Sepil kimdir? 

 

Mehmet Sepil, 1955 yılında İzmir'de doğdu.

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu, aynı üniversitede Kıyı ve Liman Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

 

30 yıldan fazla bir süre inşaat mühendisliği, inşaat ve yüksek teknoloji şirketlerinde mali ve idari yöneticiliği yapan Sepil, NATO, ABD ve Türk hükümeti ile ilgili özel sektör projelerinde çalıştı.

 

2011'de İngiliz Vallares PLC ile birleşmesine kadar Irak'ta faaliyet gösteren en büyük petrol şirketi olan Genel Energy şirketinin CEO'luğunu yaptı.

 

2012 senesi verilerine göre 450 milyon dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin 34. iş adamı olan Sepil'in yönettiği Genel Energy PLC, yılda milyarlarca varil petrol üretme kapasitesine sahiptir.

 

Ayrıca Sepil'in, Ege mutfağını dünyaya tanıtmak için kurduğu bir restoranlar zinciri bulunmaktadır.

 

Mehmet Sepil Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyesidir.

 

Sepil, çocukluğundan bu yana Göztepe'ye olan tutkusu ile bilinmektedir. Hüseyin Altınbaş, 24 Mart 2014 tarihinde verdiği röportajda "Gerekirse kulübü satarım" ifadesini kullanıp kulübü satın almak isteyen herkesle görüşebileceğini belirttikten sonra, uzun süredir kulübün hisselerini almak isteyen Sepil harekete geçmiş ve 7 milyon 500 bin dolarlık satış bedelinin yanı sıra kulübün mevcut borçlarını da üstlenerek deyim yerindeyse taşın altına elini sokarak Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı olmuştur ve 14 sene aradan sonra 2017 senesinde Göztepe takımını Süper Lig'e çıkartmıştır.

 

Göztepe, Mehmet Sepil başkanlığında Süper Lig'de başarılı grafiğini her geçen gün arttırarak sürdürmekte, yeni stadını, yeni Avrupa zaferleriyle süslemek için gün saymaktadır.

 

Başarılı başkan da son röportajında Göztepe'nin Avrupa kupalarına tekrar katılımıyla ilgili olarak “Avrupa’ya kaldığımız durumda bunu çok iyi değerlendirmemiz lazım. Birçok kulüp Avrupa’da olduğu sene kulübü buna hazırlamadığı için zor durumlarda kaldı. Bunun farkındayız ve atacağımız adımlar mantıklı adımlar olacak. Avrupa kupalarına katıldık diye gaza gelip agresif adımlar atmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

En Son Haberler Tümü

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

VETERAN MAÇI

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

HOFFENHEİM'A YENİ HOCA

TELLES İTİRAFDA BULUNDU

EURO 2020 ELEME MAÇI

SEZON SONUNA KADAR ANLAŞTILAR

GÖRÜŞME YAPMAYACAK

ÖZEL MAÇ YÖNETECEK

MİLLİ MAÇIN HAKEMİ BELLİ OLDU

LENS'TEN PAYLAŞIM

TFF'DEN AÇIKLAMA

EFES'E KÖTÜ HABER

AŞK BÖYLE OLUR

THE CRUSADERS (HAÇLILAR) İSİM DEĞİŞTİRİYOR

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.