Yükleniyor...

GÖZTEPE'Yİ ŞAHA KALDIRAN BAŞKAN: MEHMET SEPİL

İzmir'in Sarı-Kırmızılı efsanesini şaşalı günlerine geri döndürmeyi amaçlayan bir büyük başkan...

13 Mart 2018 Sal 12:06 9244

 

 

Cicero'nun '' Doğruluk ve sorumluluk sahibi kimse liderlik yapmaya layıktır'' sözünü ispatlarcasına Göztepe'nin 14 yıl aradan sonra layık olduğu Süper Lig'e çıkmasının baş mimari başkan Mehmet Sepil...

 

Göztepe'nin şanlı mazisinde yerini şimdiden ayırtan, adını İzmir'in efsane kulübünün tarihine altın harflerle yazdıran, spor dünyamızda çok da alışık olmadığımız başarıda bir başkan...

 

Stratejileri, yönetim anlayışı, sportif görüşüyle, teknik heyet ve futbolcu üzerinden transfer başarısıyla, çağımızın örnek alması gereken yönetici profili...

 

Peki Mehmet Sepil kimdir? 

 

Mehmet Sepil, 1955 yılında İzmir'de doğdu.

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu, aynı üniversitede Kıyı ve Liman Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

 

30 yıldan fazla bir süre inşaat mühendisliği, inşaat ve yüksek teknoloji şirketlerinde mali ve idari yöneticiliği yapan Sepil, NATO, ABD ve Türk hükümeti ile ilgili özel sektör projelerinde çalıştı.

 

2011'de İngiliz Vallares PLC ile birleşmesine kadar Irak'ta faaliyet gösteren en büyük petrol şirketi olan Genel Energy şirketinin CEO'luğunu yaptı.

 

2012 senesi verilerine göre 450 milyon dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin 34. iş adamı olan Sepil'in yönettiği Genel Energy PLC, yılda milyarlarca varil petrol üretme kapasitesine sahiptir.

 

Ayrıca Sepil'in, Ege mutfağını dünyaya tanıtmak için kurduğu bir restoranlar zinciri bulunmaktadır.

 

Mehmet Sepil Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyesidir.

 

Sepil, çocukluğundan bu yana Göztepe'ye olan tutkusu ile bilinmektedir. Hüseyin Altınbaş, 24 Mart 2014 tarihinde verdiği röportajda "Gerekirse kulübü satarım" ifadesini kullanıp kulübü satın almak isteyen herkesle görüşebileceğini belirttikten sonra, uzun süredir kulübün hisselerini almak isteyen Sepil harekete geçmiş ve 7 milyon 500 bin dolarlık satış bedelinin yanı sıra kulübün mevcut borçlarını da üstlenerek deyim yerindeyse taşın altına elini sokarak Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı olmuştur ve 14 sene aradan sonra 2017 senesinde Göztepe takımını Süper Lig'e çıkartmıştır.

 

Göztepe, Mehmet Sepil başkanlığında Süper Lig'de başarılı grafiğini her geçen gün arttırarak sürdürmekte, yeni stadını, yeni Avrupa zaferleriyle süslemek için gün saymaktadır.

 

Başarılı başkan da son röportajında Göztepe'nin Avrupa kupalarına tekrar katılımıyla ilgili olarak “Avrupa’ya kaldığımız durumda bunu çok iyi değerlendirmemiz lazım. Birçok kulüp Avrupa’da olduğu sene kulübü buna hazırlamadığı için zor durumlarda kaldı. Bunun farkındayız ve atacağımız adımlar mantıklı adımlar olacak. Avrupa kupalarına katıldık diye gaza gelip agresif adımlar atmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

En Son Haberler Tümü

BEŞİKTAŞ ŞEHİTLERİ UNUTMADI

F.BAHÇE MAÇINA İSPANYOL HAKEM

BEŞİKTAŞ-MALMÖ MAÇINA İTALYAN HAKEM

TRABZONSPOR'DAN KAP AÇIKLAMASI

SERIE A'DA BÜYÜK BAŞARI

BASKETBOL ANALİZ BİZİM İŞİMİZ

BUCKS RAPTORS'U DEVİRDİ

KUPA RIVER PLATE'İN !

CİM BOM 277. RANDEVUDA

ŞAMPİYONLAR LİGİ PROGRAMI

BÜYÜK TEPKİ

ÇÖKÜŞ !

BASKETBOLDA TOPLU SONUÇLAR

F.BAHÇE KARA YOLUYLA DÖNDÜ

REAL MADRID BALE İLE KAZANDI

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.