Yükleniyor...

15 bin euro ceza verildi

Serdar Dursun Fenerbahçe'ye karşı açtığı davayı kaybetti

15 Mart 2023 Çrş 11:50

Hem Süper Lig'de hem Avrupa Ligi'nde hem de Ziraat Türkiye Kupası'nda yoluna devam eden Fenerbahçe'de, enteresan bir olay yaşandı. Sarı-lacivertli kulüpte yıldız futbolcu Serdar Dursun'un, Fenerbahçe'yi şikayet ettiği öğrenildi.

 

Skorer'in haberine göre, Serdar Dursun sezon başında, kullandıkları topu eleştirmekten dolayı ceza aldı. Topla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan golcü oyuncu, cezaya çarptırıldı. Serdar Dursun, kulübü eleştirmekten dolayı 15 bin euro (Yaklaşık 300 bin lira) ceza verildi.

 

Cezayı kabul etmeyen Dursun, Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun (UÇK) yolunu tuttu. Kurulun 15 Aralık 2022'de verdiği karar, Fenerbahçe'nin haklı olduğu yönündeydi. Oyuncunun itirazı, disiplin talimatında böyle bir madde bulunmadığı yönündeydi. Bunun üzerine Serdar Dursun bu sefer de Tahkim Kurulu'na başvurdu ama çıkan sonuç değişmedi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"Futbolcu Serdar Dursun’un, Fenerbahçe Futbol A.Ş. ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 15.12.2022 tarih ve E.2022/501- K.2022/482 sayılı kararına karşı itirazı incelendi. Tahkim Kurulu’nun 10.03.2023 tarihli toplantısında incelemeye alınan dosyada yapılan müzakere neticesinde; Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir."

En Son Haberler Tümü

Galatasaray'a dev piyango...

Tottenham'da beklenen ayrılığı gerçekleşti

Premier Lig'de bir ilk

Scoutlar iş başında

Beklentileri altında kaldı

Altın madalyanın sahibi oldu

Maçın hakemi belli oldu

'Hayak kırıklığına uğradım'

HİSLERİNİZLE İDDAA OYNAMAY SON!

Rekorun sahibi oldu

5 isim kadrodan çıkarıldı

''İtalya'dan gelen teklifi reddettim''

Son sıradayız

Süper Lig'in kralı

''Ölmem mi gerekiyordu?''

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.