Yükleniyor...

Derbide yok

PFDK'dan İrfan Can kararı

03 Mayıs 2023 Çrş 09:06 9227

Süper Lig'de 32. haftada Sivasspor deplasmanında oynayan Fenerbahçe, rakibini 3-1 yenmişti.

 

Fenerbahçe'de 45+5'te ise İrfan Can Kahveci kırmızı kart görmüştü.

 

Kırmızı kart gören İrfan Can PFDK'ye sevk edilmişti.

 

2 resmi maçtan men cezası aldı

 

PFDK, İrfan Can Kahveci'nin cezasını açıkladı.

 

Kurul, sarı-lacivertli oyuncuya 2 resmi maçtan men cezası verdi.

 

İrfan Can Kahveci, 4 maçtan az ceza aldığı için cezasını lig maçlarında çekecek. 27 yaşındaki futbolcu, ligdeki Giresunspor ve Trabzonspor maçlarında forma giyemeyecek.

 

Öte yandan İrfan Can, kupada 3 Mayıs'ta oynanacak Sivasspor maçında forma giyebilecek. Takım ile birlikte Sivas'a gitmeyen deneyimli futbolcu, daha sonra başkan Ali Koç'un uçağı ile kente gidecek.

 

Futbol Disiplin Talimatı'nda yer alan kurala göre, bir futbolcu 4 maça kadar cezalarını, ilgili kategorideki maçlarda çekiyor. 4 maçtan fazla olan cezalar ise kategori ayırt etmeksizin infaz ediliyor.

 

Resmi müsabakadaki ihlalleri nedeniyle dört müsabakaya kadar müsabakadan men ile cezalandırılan profesyonel futbolcuların ve görevlilerin cezası, ilgili resmi müsabaka kategorisi dikkate alınarak kendi kategorisinde infaz edilir. Bu futbolcular ve görevliler ceza aldıkları kategori dışındaki müsabakalarda oynayabilirler ve görev alabilirler.

 

Resmi müsabakadaki ihlalleri nedeniyle dört ve üzeri müsabakadan men cezası ile cezalandırılan profesyonel futbolcular ve görevlilerin cezası, kategori ayrımı yapılmadan müteakip resmi müsabakalarda infaz edilir.

En Son Haberler Tümü

Bir ayrılık daha

Tete kadroda

HİSLERİNİZLE İDDAA OYNAMAY SON!

Yeni dönem başlıyor

Yollar ayrıldı

Son durumu belli oldu

Namağlup devam ediyoruz

Ateşleyici güç

5 yıl daha

Servet ödenecek

Altay

Milli Takımlar

Akyazı'da 'Fırtına' koptu

Beşiktaş

Fenerbahçe 4'te 4 yaptı

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.