Yükleniyor...

AZINLIK TEKNİK DİREKTÖRLER İÇİN YENİ PLAN

Yeni planlama

29 Haziran 2020 Pzt 17:50 10233

İngiltere Premier Lig, İngiltere Futbol Ligi ve Profesyonel Futbolcular Birliği siyahi, Asyalı ve azınlık (Black, Asian and minority ethnic -BAME-) teknik direktör sayısının artması için yeni planlamayı duyurdu.

 

Yeni planlama azınlık, siyahi ve Asyalı teknik direktör sayısının artırılmasını planlıyor. Yeni plan gelecek sezon başlayacak ve her organizasyonda 6'şar teknik adamın 23 aylık bir çalışması sağlanacak.

 

Profesyonel Futbolcular Birliği'ne bağlı herhangi bir üye, yaşı veya kariyeri ne olursa olsun bu programa başvurabilecek.

 

Premier Lig'in siyah katılımcıları danışma grubunun başkanı ve Doncaster Rovers Menajeri Darren Moore konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu siyahi, Asyalı veya azınlık etnik çalıştırıcılar için kritik zaman. Hepimiz, teknik direktörler ve menajerler arasında çeşitliliğin artması gerektiğini biliyor ve bunu destekliyoruz. Bu plan atılmış olumlu bir adım

 

Akademi sisteminde bir çok pozisyon var. A takıma kadarki tüm süreçte, genç çalıştırıcılar bu yolculukta çeşitli noktalarda görev alabilirler. Doğru yapılanmaya ve insanların kariyerlerini geliştirmesine ihtiyacımız var. Kendi deneyimlerimden biliyorum, insanlar teknik direktörlük kariyerleri boyunca desteğe ihtiyaç duyuyor" dedi.

 

İngiltere Premier Ligi ve Futbolcular Birliği tarafından fonlanan planı İngiltere Futbol Federasyonu da destekliyor. Planda yer alacak adayların en az UEFA B kategorisi lisansı ve UEFA Av kategorisi lisansına sahip olması gerekiyor.

En Son Haberler Tümü

BURSASPOR 1-0 ALTINORDU

Napoli - Roma maçı hangi kanalda? Saat kaçta?

Newcastle - West Ham maçı hangi kanalda? Saat kaçta?

Villarreal - Barcelona maçı hangi kanalda? Saat kaçta?

KRAL TARİHE GEÇTİ

TENİS

Galatasaray - Trabzonspor maçı hangi kanalda? Saat kaçta?

YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

GOL SESİ ÇIKMADI

4 GOLLE KAZANDI

DERBİDE GOL YAĞMURU

SERİE A TARİHİNE GEÇTİ!

ONYEKURU, GALATASARAY'A VEDA ETTİ

YENİ KOÇ IGOR KOKOSKOV

SİVASSPOR, İSTANBUL'A GİTTİ

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.