Yükleniyor...

BARCELONA'DA BİR İLK

2 Amerikalı futbolcu kadrosunda

12 Ekim 2020 Pzt 16:22 9561

Barcelona, Ajax'tan Sergino Dest ile 5 yıllık sözleşme imzaladı ve karşılığında da 21 Milyon Euro ödedi. Dest'in serbest kalma maddesi ise 400 Milyon Euro.

 

Dest, Hollandalı bir anneye ve Amerikalı asker bir babaya sahip. Hollanda'da Almere City altyapısında işe koyulmasına rağmen ABD Milli Takımı'nı tercih etti.

 

Konrad de la Fuente'nin durumu Dest'ten biraz daha farklı çünkü o, direkt olarak ABD topraklarında doğdu. Babası Haitili bir diplomat olan Fuente, ailesinin Barcelona'da iş bulmasından sonra 10 yaşında ABD'den buraya göçtü ve yolculuğu da başlamış oldu. 12 yaşında La Masia'ya giren Fuente, Dest ile beraber Barça'nın diğer Amerikalısı.

 

Barça pazarlama departmanı, Katalan kulübünde şimdiye kadar keşfedilmemiş ticari potansiyele sahip iki genç Amerikalı yeteneğe sahip olduğu için çok mutlu. Dest, bir Barça oyuncusu olmanın ne demek olduğunu çoktan gördü. Instagram'da 200.000'den neredeyse 800.000 takipçiye çıktı. Üstelik bu iki isim, nüfus olarak büyük potansiyele sahip ABD'nin ilgisinin Camp Nou'ya doğru yönelmesini de sağlayabilirler. 

En Son Haberler Tümü

İDDAA ORANLARI

PREMİER LİG

SEÇİM RESMEN İPTAL

İKİ MAÇ ERTELENDİ

KARİYERİNE NOKTA KOYDU

TRABZONSPOR

BEŞİKTAŞLILARIN MERAK ETTİĞİ SORU

YALANLAMA GELDİ

TEST SONUÇLARI AÇIKLANDI

GALATASARAY

GERİ DÖNDÜ

YILIN 11 ADAYLARI BELLİ OLDU

SÜPER LİG

ŞİKEDEN CEZA VERİLDİ

YAPRAK DÖKÜMÜ

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.