Yükleniyor...

BAYERN MÜNİH

Davies bir ilke imza attı

24 Mart 2021 Çrş 20:30 9150

Bayern Münih yıldız futbolcusu Alphonso Davies, Birleşmiş Milletler elçisi yapılan ilk futbolcu olarak tarihe geçti.

 

20 yaşındaki Davies'e, savaştan zarar gören ülkelerinden kaçan Liberya'lı ebeveynlere Gana'daki bir mülteci kampındaki ilham verici hikayesinin ardından UNHCR'nin "Küresel İyi Niyet Elçisi" unvanı verildi.

 

Bayern savunucusu Davies ve ailesi, beş yaşındayken Kanada'ya yerleşti ve o zamandan beri dünyanın en iyi futbolcularından biri haline geldi.

 

"Desteğimize ihtiyaçları var"

 

Davies, kendi hikayesinin diğer mültecilere ilham verebileceğini, örnek alınabileceğini ve aileleri yeniden yerleştirmeye çalışmanın önemini gösterebileceğini umuyor. 20 yaşındaki futbolcu, "İnsanların, kamplarda veya şehirlerde, komşu ülkelerde veya Kanada gibi yeniden yerleşim ülkelerinde, nerede olurlarsa olsunlar mültecilere yardım etmenin önemini bilmelerini istiyorum. Mültecilerin hayatta kalmak için desteğimize ve aynı zamanda eğitim ve spora erişime ihtiyaçları var, böylece potansiyellerini gerçekleştirebilirler ve gerçekten başarılı olabilirler" ifadelerini kullandı.

En Son Haberler Tümü

0-0

YİĞİDOLAR İKİNCİ YARIDA GÜLDÜ

HIRSIZLIK ŞOKU

SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

TARİHİ KARAR

GALATASARAY

BÜYÜK TEPKİ

HATAYSPOR

HAFTANIN HAKEMLERİ BELLİ OLDU

FENERBAHÇE

BURSASPOR

GALATASARAY

İLGİNÇ GÖRÜNTÜ

UEFA AVRUPA LİGİ

BEŞİKTAŞ

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.