Yükleniyor...

BÜYÜK TARTIŞMA

Yeni sistemde neler olacak?

14 Şubat 2021 Paz 12:19

Şampiyonlar Ligi'nde 2024 yılında format değişiyor. UEFA, Avrupa basınında yer alan haberlere göre ciddi bir format değişikliğine gitmeyi planlıyor

 

Şampiyonlar Ligi'nde yeni sisteme göre 4 takımlı 8 grup yerine 9 takımlı 4 gruba geçilecek ve bir nevi lig formatı oynanacak.

 

Şampiyonlar Ligi'nde yeni sistemde neler olacak?

 

-2024’ten itibaren geçerli olacak yeni formatta takım sayısı artacak ve 32'den 36'ya yükselecek. Buna paralel maç sayıları da artmış olacak.

 

-UEFA, hazırladığı taslağı üye 55 ülkenin federasyonuna gönderecek. Formatın son şekli, federasyonlardan gelecek son taleplerden sonra ortaya çıkacak.

 

-Her gruba 4 takımın dağıldığı toplamda 8 gruptan oluşan klasik sistemin yerine, 36 takımın 9'ardan 4 gruba dağıtıldığı bir lig sistemine geçilecek.

 

-İsviçre sistemiyle birlikte Eylül-Aralık maç haftası sayısı 10'a, toplam maç sayısı da 96'dan 180'e çıkacak. Maç sayısı 100 artarak 225 olacak.

 

-Bir takımın 8 farklı rakibe karşı oynayacağı grup aşamasında bu eşleşmeler seri başı olma durumu göz önünde bulundurularak belirlenecek.

 

-Katılımcı sayısının 32'den 36'ya çıkması da, ek 4 kontenjan oluşması anlamına geliyor ancak UEFA, yeni kontenjanın ne şekilde dağıtılacağının şu an için belirleyebilmiş değil.

En Son Haberler Tümü

KAYSERİSPOR

DOĞDUĞU ÜLKEYİ SEÇTİ

YOLLAR AYRILDI

GERİ DÖNDÜ

YOLLAR AYRILDI

KEYFİ YERİNDE

GÖKDENİZ DERBİSİ

MİLLİ TAKIMLAR

PREMİER LİG

1-0

1-4

HOCA DAYANMIYOR

İLK DEFA 4 MAÇ ÜST ÜSTE GOL YEMEDİ

AYRILIK VAKTİ

FENERBAHÇE

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.