Yükleniyor...

Dr. Carlo Ancelotti

Ancelotti, yüksek lisansını tamamladı

11 Ekim 2023 Çrş 21:50 9213

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, futbol sahalarında gösterdiği başarılı kariyerini eğitim hayatında da sürdürdü.

 

Parma Üniversitesi'nde "Önleyici ve Uyarlanmış Motor Aktiviteleri Bilim ve Teknikleri" bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdüren İtalyan teknik adam, onur belgesi alarak mezun olmayı başardı.

 

Parma Üniversitesi'nde düzenlenen mezuniyet töreninde Carlo Ancelotti'nin kariyerinde önemli rol oynayan Arrigo Sacchi ve Ariedo Braida gibi teknik adamlar da yer aldı.

 

"ARTIK BANA 'DOKTOR' DİYEBİLİRSİNİZ"

 

Törende açıklamalarda bulunan Ancelotti, "Yüksek lisans yapmaya karar verdiğimde birçok insan sadece birkaç sınava gireceğimi söyledi ama ben fazlasıyla ders aldım. Bu sınavlar oldukça zor sınavlardı, o yüzden iyi hazırlanmam gerekti. İnsanların bana 'doktor' diye hitap etmesi hoşuma gidiyor. Bazı oyuncularıma 'bana doktor diyebilirsiniz' diyeceğim." sözlerini sarf etti.

 

"FUTBOL BÜYÜK BİR OKUL"

 

Futbol dünyasının kendisine birçok şey öğrettiğini söyleyen tecrübeli teknik adam, "Futbol benim hayatım için büyük bir okul görevi gördü. Bana rekabet etmeyi ve sınırlarımı zorlamayı öğretti. İnsan ilişkilerim, kurallara saygım, yetkililere saygım ve insanları dinleyebilme özelliklerim çok gelişti. Yeteneği geliştirmek imkansızdır. Maradona harika bir yeteneğe sahipti, ona nasıl top sürüleceğini öğretemezdiniz ama bu özelliği nasıl yöneteceğini öğretebilirsiniz. Büyük bir şampiyon, yeteneğini diğerlerine yardım etmek için kullanabilmeyi başaran kişidir." dedi.

En Son Haberler Tümü

Beşiktaş

Fenerbahçe

"Burada devam etmeyecek gibi"

'Yaşlı, yaşlı, benim yaşımda'

'Şampiyon ikili!'

Üst üste 3. kez

Fenerbahçe

Şampiyonlar Ligi

Milli Takımlar

Voleybol

Burak Kızılhan'dan Galatasaray'a gönderme

Okan Buruk imzayı attı

Amartey'e sürpriz talip

Galatasaray'a veda mı ediyor?

Al Shabab harekete geçti

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.