Yükleniyor...

DROGBA SEÇİLDİ

Ballon d'Or ödülünü Didier Drogba verecek

20 Eylül 2019 Cum 15:13 9125

Didier Drogba, futbol dünyasının en prestijli ödüllerinden Ballon d'Or'un bu seneki elçisi oldu. Her sene aralık ayında verilen ödül töreninde Fildişili efsane futbolcu Didier Drogba yer alacak ve ödülü sahibine teslim edecek.

 

France Football'un düzenlediği Ballon d'Or ödülünün büyükelçisi Didier Drogba seçildi. Sezon başında futbolu bırakan Didier Drogba, 8 defa aday olduğu Ballon d'Or ödülünü hiç kazanamamıştı.

 

Drogba şu anda ülkesi Fildişi Sahili'nde futbol çalışmaları yürütüyor. Chelsea'nin kendisine yaptığı takımın koçlarından biri olması yönündeki teklifi "Chelsea bana koç olarak kulübe geri dönme şansı verdi fakat koçlukla ilgilenmiyorum. Bir koç elbette kulüp üzerinde etkili fakat ben bir liderim ve hedefim koç olmaktan daha fazlası. Kendi ülkemde futbolla ilgili yeni bir yapılanmaya odaklanmamızı istiyorum. Oyunu ancak bu şekilde ileriye taşıyabiliriz" demişti.

 

Büyük hedefleri olan Didier Drogba, daha önce de ülkesinde siyasi liderlik için aday olabileceğini açıklamıştı.

 

En Son Haberler Tümü

Swansea City - Brentford

YENİ GELİR KAPISI

SONA DOĞRU

ÖĞRENCİ OLDU

ASKERDE DE ŞAMPİYON

YALANLAMA GELDİ

DÖRTLÜ FİNAL

ZAFER ZAMANI

Birmingham City - Blackburn Rovers

Manchester City - Atalanta

Olympiakos - Bayern München

Galatasaray - Real Madrid

Club Brugge - Paris SG

1.5 AY YOK

TARİHTE BUGÜN

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.