Yükleniyor...

Dünyada bir ilk

Formula 1 ve Tottenham'dan iş birliği

28 Şubat 2023 Sal 16:58

2019 yılında açılan ve inşası yakalık 1 milyar sterline mâl olan Tottenham Hotspur Stadyumu, bir spora daha ev sahipliği yapacak.

 

Tottenham ve Formula 1'in sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, 15 yıl geçerli olacak stratejik ortaklık anlaşmasının imzalandığı belirtildi.

 

Açıklama, güney tribünün altına inşa edilecek bir karting pistinin kullanıma açılacağı ve elektrikli karting yarışlarının burada gerçekleşeceği ifade edildi.

 

Tottenham Başkanı Daniel Levy açıklamasında, "Bu stadyumu inşa ederken en büyük hedeflerimizden biri dünyanın dört bir yanından insanları çekebilecek etkinlikler yapabilmekti. Spor ve eğlence dünyasının en büyük isimlerini Londra'ya getirmeyi başardık. F1'le yaptığımız bu anlaşmadan dolayı heyecanlıyız." ifadelerini kullandı.

 

Formula 1 Başkanı Stefano Domenicali ise açıklamasında, "Karting, dünyanın her yerinden insanın deneyimlemek isteyeceği bir etkinlik. Yeni izleyicilerin ilgisini çekecek ve motor sporları dünyası için bir giriş noktası olacak." dedi.

 

Açıklamada ayrıca, kulübün 2040 yılına kadar net karbon sıfır hedefine ulaşmak için Formula 1'le iş birliği yapmaya devam edeceği belirtildi.

 

Birçok etkinliğie ev sahipliği yapıyor

 

62 bin 850 kişi kapasiteli Tottenham Hotspur Stadyumu, konserlerin yanı sıra boks, NFL ve ragbi maçlarına ev sahipliği yapıyor.

 

Bu anlaşmayla birlikte Tottenham, elektrikli karting yarışlarının da düzenlenmesini sağlayacak.

En Son Haberler Tümü

Tottenham'da beklenen ayrılığı gerçekleşti

Premier Lig'de bir ilk

Scoutlar iş başında

Beklentileri altında kaldı

Altın madalyanın sahibi oldu

Maçın hakemi belli oldu

'Hayak kırıklığına uğradım'

HİSLERİNİZLE İDDAA OYNAMAY SON!

Rekorun sahibi oldu

5 isim kadrodan çıkarıldı

''İtalya'dan gelen teklifi reddettim''

Son sıradayız

Süper Lig'in kralı

''Ölmem mi gerekiyordu?''

Geri döndü

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.