Yükleniyor...

EN BÜYÜK ADAY BİZİZ

Beşiktaş'tan şampiyonluk açıklaması

22 Şubat 2021 Pzt 14:17 10306

Fatih Hakan Avşar yaptığı açıklamada, sezon sonunda iyi bir yerde olacaklarını daha önceden söylediğini ve ilk yarıyı lider bitirerek bunu gösterdiklerini belirterek, "Kimse beklemiyordu ama biz bekliyorduk. Lig sonunda da şampiyon olacağımıza dair herhangi bir şüphemiz yok. Hakem kararları, VAR kararları, olmasını istemediğimiz oyunlar olmaz ise Beşiktaş hak ettiği gibi şampiyonluğun en büyük adayıdır" dedi.

 

Yönetim kurulu olarak şampiyonluğa inandıklarını vurgulayan Avşar, "Güzel bir sinerji yakaladık. Sporda görmek istemediğimiz şeyler olmazsa Beşiktaş şampiyon olacaktır" ifadelerini kullandı.

 

"Kararlar en adaletli, en doğru şekilde verilsin"

 

Ligde en iyi futbolu Beşiktaş'ın oynadığını anlatan Fatih Hakan Avşar, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Bu konuda mütevazı değiliz. En iyi oyunu oynuyoruz. Adaletli kararlar bekliyoruz. Federasyondan, hakemlerden, VAR'dan adaletli kararlar bekliyoruz. Kendi menfaatimize değil, herkese karşı. Bugün 13. sırada olan da 15. sırada olan ya da 1. sırada olan neyse hakkımızı istiyoruz. Daha fazlasını değil. Doğru kararlar istiyoruz. Aleyhimize verilecek kararı lehimize versinler istemiyoruz. Kararlar en adaletli, en doğru şekilde verilsin. Çok büyük emekler var. Burası çok büyük bir camia. Her kulüp öyle. Hiç kimsenin farklı oyun ve stratejilerle şampiyonluğu belirlemeye hakkı yok. Eğer adaletli ve doğru kararlar verilirse Beşiktaş sezon sonunda şampiyon olacak."

 

Türkiye Futbol Federasyonuna bu konuda çok sorumluluk düştüğünü kaydeden Avşar, "En doğruyu yapmak zorundalar. Etki altında kalmamaları gerekir. Herkese eşit mesafede, en adil şekilde kararlar almalı, şampiyonluğu etkileyecek kararlar almamaları gerekir. Böyle olursa problem yaşanacağını sanmıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

 

Yabancı hakem konusuna nasıl baktıkları sorusunu yanıtlayan Avşar, "Bu konunun buraya neden geldiğini tartışmak lazım. Sayın Başkanımız yabancı hakemlere sıcak bakıyorsa eğer buraya nasıl geldik bunu tartışmalıyız. Mevcut hakemlerle herkes işini yapmalı. Futbolcu futbolunu oynayacak, teknik adam teknik adamlığını, yönetici de yöneticiliğini yapacak. Hakem de hakemliğini yapacak. Eğer herkes işini düzgün yaparsa biz neden başkasını arayalım. Türkiye'nin bu kadar evladı varken biz neden dışarıdan adaletli bir hakem beklentisi içine girelim. Dolayısıyla daha önce yaşananlara bakmak lazım. Daha önceki kararlar bizi buraya getiriyor" diye konuştu.

 

"Sergen Yalçın bizim için büyük şans"

 

Takımın teknik direktörü Sergen Yalçın'ın da şampiyonluğa çok inandığını belirten Fatih Hakan Avşar, "İnanmak başarmanın yarısıdır. Sergen Yalçın da bizim gibi inanan birisi. Yola çıktığında da buraya inanarak gelmişti. Biz de ona bu görevi inanarak vermiştik. Sergen Yalçın çok tecrübeli, futbol zekası çok iyi, çok güvendiğimiz biri. Sergen Yalçın bizim için çok büyük bir şans. Hocaya çok güveniyoruz. Tüm kararlarının arkasındayız. Hoca her konuda yönetimi ve başkanı arkasına almış durumda. Kendisinden çok memnunuz. Her konuda bize çok ciddi yardımcı oluyor" ifadelerini kullandı.

 

Sergen Yalçın'ın çok iyi bir Beşiktaşlı olduğunu aktaran Avşar, "Sergen hoca, Beşiktaş'ın evladı. Kafasında hep 'Beşiktaş'a en iyisini nasıl yaparım' düşüncesi var. Bunu biliyoruz. Kendini ev sahibi olarak görüyor. Bu bizim için büyük bir şans" şeklinde konuştu.

En Son Haberler Tümü

İLK ADIM

GALATASARAY

DİKKAT ÇEKEN İSTATİSTİK

DİKKAT ÇEKEN İSTATİSTİK

LA LİGA

PREMİER LİG

NBA

2-2

1-3

ANKARAGÜCÜ

HASRET SONA ERDİ

FENERBAHÇE

10 MAÇ SONRA KAZANDI

TFF 1

103-85

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.