Yükleniyor...

FIFA'DAN 'VAR' KARARI

Ofsayt tartışmaları sona eriyor

19 Mart 2021 Cum 08:28 12572

Sadece Türkiye'de değil başta İngiltere Premier Lig olmak üzere birçok ligde VAR kararları tartışmalara neden oluyor. Özellikle çizilen ofsayt çizgilerinin hatalı olduğunu savunan kulüpler, hataların giderilmesini istiyor. Bu konuda radikal kararlar almak isteyen FIFA, yapay zeka ile ofsayt çizgilerini çekerek tartışmalara son noktayı koymayı planlıyor.

 

Son aşamaya gelindi

 

Daily Mail'in haberine göre, FIFA'nın hazırlamış olduğu yapay zeka projelerinde son aşamalara gelindi. Özel bir teknoloji ile ofsayt çizgilerin çizilmesi hedeflenirken, kararlardaki gecikmelerin ve hata payının düşürülmesi hedefleniyor. Hatta bunun bir örneği de Katar'da düzenlenen FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda denenmişti.

 

Hedeflenen bu sistemde yapay zeka, oyuncuların hareketlerini izliyor ve tam geçiş anında görüntü yakalayarak, pozisyonun ofsayt olup olmadığı konusunda bilgi veriyor. Ayrıca bu sistem, gol atılabilecek uzuvları da otomatik olarak bularak, en doğru kararın verilmesini sağlıyor.

En Son Haberler Tümü

TRANSFERİN GÖZDESİ

YENİ GİRİŞİMİ ELEŞTİRDİ

GÜNDEM OLDU

YENİDEN SEÇİLDİ

TURNUVA ÖNERİSİ

FENERBAHÇE

TFF 1.LİG

MAÇA DAMGA VURDU

MİLLİ TAKIMLAR

İSYAN ETTİ

GALATASARAY

ANLAŞMA SAĞLANDI

İLK AÇIKLAMA GELDİ

TRABZONSPOR

GÖREVİNE SON VERİLDİ

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.