Yükleniyor...

FLAŞ KARAR

Milli Takımımıza Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik şoku!

18 Mart 2021 Prş 19:02 10009

Fransa'da kulüp başkanları milli takımların durumunu yakından etkileyecek bir karara imza attılar. 17 Mart Çarşamba günü toplanan Ligue 1 ve Ligue 2'deki kulüplerin başkanları, ortak kararla Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelere milli oyuncuları yollamama kararı aldılar. 

 

Milli takımlara yabancı uluslararası oyuncular için bir muafiyet tanınmaması ve uluslararası düzenlemelerin getirdiği yanıt süreleri göz önüne alındığında FIFA'nın 5 Şubat 2021 tarihli genelgesinin oybirliği ile uygulanmasına karar verildi. Bu bağlamda da Avrupa Birliği/Avrupa Ekonomik Alanı dışında kalan ülkelere milli oyuncu gönderilmeyeceği kararlaştırıldı.

 

Yaşanan gelişmeler sonrası Milli Takımımızın Fransa'da Lille forması giyen yıldızları Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'in yanı sıra Ligue 2 ekiplerinden Le Havre'da oynayan Umut Meraş'ın milli takıma katılma şansları kalmadı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun girişimleri ile sorunun çözülmeye çalışıldığı iddia edilmekte. 

En Son Haberler Tümü

SÜPER LİG

SERİE A

90+3'DE YIKILDI

0-0

YİĞİDOLAR İKİNCİ YARIDA GÜLDÜ

HIRSIZLIK ŞOKU

SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

TARİHİ KARAR

GALATASARAY

BÜYÜK TEPKİ

HATAYSPOR

HAFTANIN HAKEMLERİ BELLİ OLDU

FENERBAHÇE

BURSASPOR

GALATASARAY

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.