Yükleniyor...

FORMULA 1'İN 8 YARIŞLI AVRUPA PLANI

The Guardian gazetesinin haberi

21 Mayıs 2020 Prş 10:56 9552

Formula 1'de Avrupa Grand Prix'lerinin takvimi belli olmaya başlıyor. İngiliz basınına göre sezonun Avrupa ayağı 8 yarışta tamamlanabilir.

 

Formula 1'de dört gözle beklenen yeni sezonun Avrupa ayağında 8 Grand Prix yapılabilir.

 

The Guardian gazetesine göre organizasyon yönetimi Avrupa'da koşulacak yarışların takvimini hazırladı. Sezonun ilk Grand Prix'si 5 Haziran'da Avusturya'da koşulacak. Burada peş peşe iki yarış yapılacak.

 

Avusturya'yı, İngiltere'nin ikonik Silverstone pistinde koşulacak yine iki yarış takip edecek. Ancak Britanya Grand Prix'leriyle ilgili karar, İngiliz hükümetiyle yapılan görüşmelerin sonucuna göre belli olacak. Formula 1 takımları, yurtdışından gelenlere uygulanan 14 günlük karantina uygulamasından muaf tutulmayı bekliyor.

 

Takvimde Avusturya ve İngiltere'de yapılacak toplam 4 yarışı, Macaristan Grand Prix'si takip ediyor.  Ardından Almanya veya İspanya'da bir yarış yapılması planlanıyor.

 

7. yarış Belçika'daki Spa, 8. yarış İtalya'daki Monza pistinde koşulacak. Bu yarışların eylül ayına kadar tamamlanması hedefleniyor. Hollanda Grand Prix'sine geri dönüşünse bir sonraki sezona kalması bekleniyor.

 

Formula 1'de hedef daha başlamadan yarısı koşulamayan sezonda 16 yarış yapabilmek. Ancak Avrupa dışındaki yarışlarla ilgili belirsizlik de sürüyor.

En Son Haberler Tümü

FUTBOLA DÖNÜŞ

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

SEZONU KAPATTI

CİMBOM TAKİPTE

FIFA'LIK OLUYOR

COUTİNHO BAYERN MÜNİH'TEN AYRILIYOR

POPOVİCH'TEN TRUMP'A AĞIR SÖZLER!

CSKA NİKOLA MİLUTİNOV'U RENKLERİNE BAĞLADI

COVİD-19 TESTLERİ NEGATİF ÇIKTI

GATTUSO'NUN KARDEŞİ HAYATINI KAYBETTİ

TRABZONSPOR'A SÖRLOTH MÜJDESİ

Uerdingen - Meppen

GAZİ KOŞUSU İÇİN TARİH AÇIKLANDI

F1'DE KIRMIZI IŞIKLAR SÖNÜYOR

HASENHÜTTL'A 4 YILLIK SÖZLEŞME

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.