Yükleniyor...

Gündem olan iddia

VAR'dan görüntü alıp özete koydurdu

17 Mart 2023 Cum 16:04

MHK Başkanı Lale Orta'nın Galatasaray-Kasımpaşa maçında Donk'un Zaniolo'ya yaptığı müdahaleyle ilgili yayıncı kuruluşa baskı yaptığı öne sürüldü.

 

Galatasaray'a yakınlığıyla bilinen gazeteci Haluk Yürekli, Lale Orta'nın söz konusu pozisyonla ilgili programda yapılan yorumlara tepki gösterdiğini ve kanal yetkilisini arayarak tehdit ettiğini söyledi.

 
"VAR odasından çekilmiş görüntüyü beIN Sports yetkilisine gönderdi"
 

Youtube'da kanalında açıklama yapan Yürekli, "beIN Sports Trio programındaki yorumcular, Donk'un Zaniolo'ya yaptığı harekete 'kırmızı kart' demişler. Ardından Lale Orta, beIN Sports yetkilisini aramış, 'Bu bir skandaldır yorumları düzeltmezlerse, ben oraya gelip yanlış olduğunu açıklayacağım' demiş. Sonrasında Lale Orta, VAR odasından telefonla çekilmiş görüntüyü beIN Sports yetkilisine gönderiyor. Bunun ardından özet görüntü değiştiriliyor ve Lale Orta'nın istediği görüntü özet görüntüye koyuluyor" diye konuştu.

 

Yaşananların ardından beIN Sports Program Müdürü Murat Caner’in istifa etmesi ise dikkati çekti.

 

"Görüntü elimde"

 

Bir diğer gazeteci Burhan Can Terzi de Lale Orta'yla ilgili ortaya atılan iddiayı teyit ettiğini söyledi.

 

Terzi, "MHK Başkanı Lale Orta'nın, VAR Odası'na ve Yayıncı kuruluşa Donk-Zaniolo pozisyonuyla ilgili müdahale ettiğini teyit ettim. Lale Orta'nın dışarı sızdırılan ve özete eklettiği görüntü de elimde mevcut. Bir vatandaş olarak sayın Orta'nın istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

En Son Haberler Tümü

Galatasaray'a dev piyango...

Tottenham'da beklenen ayrılığı gerçekleşti

Premier Lig'de bir ilk

Scoutlar iş başında

Beklentileri altında kaldı

Altın madalyanın sahibi oldu

Maçın hakemi belli oldu

'Hayak kırıklığına uğradım'

HİSLERİNİZLE İDDAA OYNAMAY SON!

Rekorun sahibi oldu

5 isim kadrodan çıkarıldı

''İtalya'dan gelen teklifi reddettim''

Son sıradayız

Süper Lig'in kralı

''Ölmem mi gerekiyordu?''

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.