Yükleniyor...

KANADA TOKYO'YA SPORCU GÖNDERMİYOR

Corona virüs salgını

23 Mart 2020 Pzt 09:38 9129

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin(IOC), 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nı erteleme kararını düşünceklerini açıklamasının ardından Kanada'da Olimpiyat ve Paralimpik Komiteleri, erteleme kararı gelmemesi halinde Tokyo'ya sporcu yollamayacaklarını açıkladı.

 

Yapılan açıklamada; "Kanada Olimpiyat Komitesi olarak, Olimpiyat Komitesi'ni (IOC) ve Dünya Sağlık Örgütü'nü (WHO) oyunları bir yıllığına ertelemeye davet ediyoruz. Ertelemenin getireceği olan karmaşıklıkları tanımakla birlikte, hiçbir şey sporcularımızın ve dünya toplumunun sağlığı ve güvenliğinden daha önemli değildir" denildi.

 

Uluslararası Olimpiyat Komitesi IOC, corona virüs salgınını göz önüne alarak, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın geleceğine ilişkin, içinde ertelemenin de olduğu hazırlık planları yapıldığını duyurdu. Tokyo 2020 Olimpiyatları Yöneticisi Yoshiro Mori ise  oyunların iptal etmeyecekleri dile getirdi.

 

"KARANLIK BİR TÜNELİN İÇİNDE İLERLİYORUZ"

 

IOC Başkanı Thomas Bach, oyunlara katılacak sporcular için bir mektup kaleme aldı. Bach, mektubunda, şu ifadelere yer verdi:

 

"İnsan hayatı, olimpiyatlar da dahil her şeyin önündedir. IOC, çözümün parçası olmak istiyor. Bu nedenle izleyeceğimiz en önemli prensip, virüs salgınına karşı herkesin sağlığını ön planda tutan önlemler olacak. En büyük umudum, ulusal ve uluslararası federasyonlar ve sporcularımızın da yardımıyla doğru çözümü bulmak olacak. Karanlık bir tünelin içinde hep birlikte ilerliyoruz ve daha ne kadar yürüyeceğimizi bilmiyoruz. Ama şunu biliyorum ki, tünelin ucunda bizi olimpiyat meşalesi karşılayacak."

En Son Haberler Tümü

''NEFRET ETTİĞİMİZİ SÖYLEDİM''

KOTA KONULDU

ALKIŞLANACAK HAREKET

DRENTHE:

EVDE KALANLARA ARSENAL MAÇINA DAVETİYE

PREMİER LİG'DE İLK MAAŞ İNDİRİMİ GELDİ

WİMBLEDON İPTAL EDİLDİ

MESUT ÖZİL VE RONALDO DA YER ALDI

SEZON İPTAL EDİLDİ

BRAZİLYA BASINI YAZDI

ŞAMPİYONLAR LİGİ VE AVRUPA LİGİ MAÇLARI ERTELENDİ

''HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞA HAZIRIM''

FUTBOL KARİYERİNİ 2 YIL DAHA UZATTI

"MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI'NA" DESTEK

''SONSUZA KADAR HATIRLAYACAĞIM''

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.