Yükleniyor...

KARİYERİNİ SONLANDIRDI

18 yaşında emekli oldu, Harvard Üniversitesi'ni seçti

19 Mart 2021 Cum 11:42 12513

İtalya futbolunun gelecek vadeden isimlerinden Alessandro Arlotti, futbola verdiği emekleri kenara iterek ayrıcalıklı bir akademik kariyere yöneldi.

 

18 yaşındaki genç İtalyan, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki prestijli Harvard Üniversitesi'ne katılmak için profesyonel futbol kariyerini askıya aldı.

 

Verdiği kararı anlatan Arlotti, "Bana etraflıca düşünmemi, bu seçimi yapmamam gerektiğini söyleyen birçok kişiden çok sayıda mesaj aldım. Takım arkadaşlarımın, koçların yanı sıra Instagram'da bana çok fazla mesaj gönderen tanımadığım kişiler var. Bana katılmadıklarını söylüyorlar ancak onlara bunu açıklamaya çalışıyorum." dedi.

 

Hayatındaki bu önemli kararı alma konusunda uzun süre düşünen Alessandro Arlotti'ye kendisinden iki yaş büyük olan kardeşi Gianluca yol gösterdi. Cannes ve Monaco'da top koşturan Gianluca, şimdilerde Boston Üniversitesi'nde ekonomi araştırmalarını sürdürüyor.

 

"Böyle bir fırsatı kaçıramazdım" diyen Alessandro Arlotti, ekonomi alanına eğilimli olmasına rağmen uzmanlaşacağı dalı henüz belirlemediğini söyledi; "Aklımda bir şey yok, Harvard'da ilk iki yıl oldukça genel olduğu için ancak bu iki yılın yolumu bulmama yardımcı olacağından eminim."

 

Futbola üniversite takımında devam edeceğini belirten Arlotti, hayalinin bir kez daha Avrupa'da top koşturmak olduğunu söyledi.

En Son Haberler Tümü

TRANSFERİN GÖZDESİ

YENİ GİRİŞİMİ ELEŞTİRDİ

GÜNDEM OLDU

YENİDEN SEÇİLDİ

TURNUVA ÖNERİSİ

FENERBAHÇE

TFF 1.LİG

MAÇA DAMGA VURDU

MİLLİ TAKIMLAR

İSYAN ETTİ

GALATASARAY

ANLAŞMA SAĞLANDI

İLK AÇIKLAMA GELDİ

TRABZONSPOR

GÖREVİNE SON VERİLDİ

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.