Yükleniyor...

''KORKUNÇ''

Süper Lig maçlarını radyoda dinlemek bile hayal oldu

09 Eylül 2019 Pzt 17:01 9576

Süper Lig'de sezon öncesinde yayıncı kuruluşun döviz kurunu istediği rakamdan sabitlemeye çalışması sonrasında sorun yaşanmıştı. Bu sıkıntı pazarlıkların ardından çözülse de yeni bir kriz doğdu. O da maç özetlerinin ve maçların radyo anlatımlarının yayınlanamıyor olması. Konuyla ilgili ortaya şoke eden rakamlar çıktı.

 

Süper Lig maç özetleri ve maçların radyo anlatımları yayınlanamıyor. Bunun sebebi Bein Sports'un paket fiyatını geçtiğimiz sezona göre iki katına çıkarmış olması.

 

Dolar kurunu 5.80 sabitleyerek yaptığı yeni anlaşma kapsamında 46 milyon dolar kar eden beIN SPORTS, buna rağmen geçtiğimiz sezon 4.5 milyon dolar olan özet görüntü paket fiyatını bu sezon için 10 milyon dolar olarak belirledi. Radyo yayın hakları ise 900 bin dolardan 2 milyon dolara yükseltildi.

 

TVNET'te yayınlanan 4x4 isimli programda konunun detaylarını anlatan Mehmet Ayan, bahsi geçen 10 milyon dolarlık rakımı 'korkunç' olarak niteledi. Ayan, TRT ile yaptığı görüşmelerde kendisine 'bu paranın bizde bir karşılığı yok' denildiğini ekledi ve 'TRT neden özetleri yayınlamıyor diye kızmayın, fiyat bu' ifadelerini kullandı.

 

En Son Haberler Tümü

KRİTİK 3 PUAN

PAŞA GOLCÜSÜNÜ BULDU

BELHANDA FORMASINI KAYBETTİ

TAKIMI 10 PUAN GERİDEN ALDI, LİDERLİĞE ÇIKARDI

BİLECİK AMATÖR LİG

2.5 YILLIK İMZA

GİRNE'DE KAMPA GİRDİLER

PREMİER LİG KANCASI

RESMEN AÇIKLANDI

MOURİNHO KANCASI

ŞANSSIZ AN

TAHMİNİ TUTMADI

İĞRENÇ BİR HAREKET

REAL MADRİD TRANSFERİ BİTİRDİ

SÜPER LİG'E GERİ DÖNDÜ

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.