Yükleniyor...

LİVERPOOL'DAN ÇALIŞANLARA ÜCRETLİ İZİN (!)

Corona virüs salgını

04 Nisan 2020 Cts 23:38 9240

İngiltere Premier League lideri Liverpool, corona virüs salgını nedeniyle çalışanlarını izne çıkardı. Kırmızılar, izinli olanların maaşlarını alacaklarını açıkladı.

 

Corona virüs salgını nedeniyle İngiltere de diğer ligler gibi tatil edilirken; bazı takımlar çalışanlarını izne çıkardı. Bazı çalışanların ücretli bazılarının ise ücretsiz izin yapmasına karar veren Bournemouth ve Newcastle United gibi takımlara Liverpool da eklendi. Kırmızılar, internet sitesinden yaptığı açıklamayla bazı çalışanların izne gönderildiğini duyurdu.

 

Oyuncular ve teknik heyetteki isimlerle maaşlarda indirime gidilmesi konusunda görüşmelerin sürdüğünü açıklayan Liverpool, izne gidenler için, "Çalışanlar herhangi bir finansal dezavantaj yaşamamaları için maaşlarını almaya devam edecekler" denildi. 

 

Ancak Liverpool'un izne ayrılan çalışanların maaşlarının kamu kaynaklarından alabilecekleri açıklaması tepkilere yol açtı.

 

Şubat ayında 2018-19 sezonları için 51 milyon vergi öncesi kar açıklayan kulubün eski oyuncuları Jamie Carragher ve Stan Collymore, son Avrupa şampiyonunun bu kararını eleştirdi.

 

Carragher sosyal medya paylaşımında "Menajer Jurgen Klopp salgının başlamasından itibaren iyi niyetini gösterdi. A takım oyuncuları da maaşların kesilerek buna katıldılar. Tüm bu iyi niyet ve saygı kaybetti, zavallı Liverpool" ifadelerini kullandı. 

 

Colloymore ise "Liverpool'un çalışanları izne çıkarmasından dolayı tiksinmeyecek herhangi bir taraftar olacağını zannetmiyorum" mesajını yazdı. 

En Son Haberler Tümü

TÜM SONUÇLAR NEGATİF!

TARCZEWSKİ'NİN SÖZLEŞMESİNİ UZATTI

BENZİA KAZA GEÇİRDİ

FABİO FOGNİNİ AMELİYAT EDİLECEK

ELLERİYLE TOPRAĞA VERDİ

1 MAÇ 2 REKOR!

FORMULA 1'E ONAY GELDİ!

FUTBOL AĞUSTOSTA YENİDEN BAŞLAYACAK

TÜM TESTLER NEGATİF ÇIKTI!

BOŞ TRİBÜNLERE YÖNELİK TARAFTAR PROJESİ

5 GOLLÜ TARİFE

MARTİLOTTİ'YE VEDA

SCHALKE 0-1 WERDER BREMEN

WOLFSBURG 1-2 EİNTRACHT

BEŞİKTAŞ'TAN "KARTON TARAFTAR" PROJESİ!

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.