Yükleniyor...

MANCHESTER UNİTED'IN BORCU YÜZDE 42 ARTTI

Corona virüs salgınının etkisi büyük oldu

21 Mayıs 2020 Prş 15:45 9543

Spor organizasyonlarında en ciddi gelire sahip kulüplerden Manchester United da virüsten etkilendi. Kırmızı Şeytanlar'ın yılın 3 ayındaki borcu geçen yıla oranla yüzde 42 arttı.

 

Salgın süreci kulüplerin mali yapısını da zorluyor. Manchester United da bu süreçte etkilenen kulüplerden bir tanesi oldu.

 

Premier Lig ekibi, borcun yılın ilk 3 ayında yüzde 42 oranında artarak yaklaşık 430 milyon Sterlin’e yükseldiğini açıkladı. Borç geçen yıla oranla yaklaşık 128 milyon artış gösterdi.

 

Kırmızı Şeytanlar’ın geliri ise Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ne rağmen yüzde 19’luk düşüşle yaklaşık 124 milyon Pound’a geriledi.

 

Kulüp, salgının mali etkisi nedeniyle bu yıl için gelirlerin 560 milyon ile 580 milyon pound arasında olacağını tahmin ediyor.

 

Pandemi nedeniyle 13 Mart’ta askıya alınan Premier Lig’in devamı için kulüpler ve oyuncular, haziran ayının ortası için hemfikir olmuştu. Sezonun geri kalanının seyircisiz oynanması beklenirken, kulüplerin maç günü ve bilet gelirlerinden ciddi bir kayıp yaşayacağı tahmin ediliyor.

En Son Haberler Tümü

FUTBOLA DÖNÜŞ

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

SEZONU KAPATTI

CİMBOM TAKİPTE

FIFA'LIK OLUYOR

COUTİNHO BAYERN MÜNİH'TEN AYRILIYOR

POPOVİCH'TEN TRUMP'A AĞIR SÖZLER!

CSKA NİKOLA MİLUTİNOV'U RENKLERİNE BAĞLADI

COVİD-19 TESTLERİ NEGATİF ÇIKTI

GATTUSO'NUN KARDEŞİ HAYATINI KAYBETTİ

TRABZONSPOR'A SÖRLOTH MÜJDESİ

Uerdingen - Meppen

GAZİ KOŞUSU İÇİN TARİH AÇIKLANDI

F1'DE KIRMIZI IŞIKLAR SÖNÜYOR

HASENHÜTTL'A 4 YILLIK SÖZLEŞME

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.