Yükleniyor...

Olaylı maç sonrası açıklama

FIFA'dan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı için açıklama

18 Mart 2024 Pzt 11:18 9170

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylara FIFA kayıtsız kalmadı. FIFA Başkanı Gianni Infantino olaylarla ilgili bir açıklamada bulundu.

 

INFANTINO: KESİNLİKLE KABUL EDİLEMEZ

 

FIFA Başkanı Gianni Infantino açıklamasında, "Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan Türkiye Süper Lig maçının ardından tanık olunan şiddet kesinlikle kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

 

"FUTBOLCULAR GÜVENDE VE EMNİYETTE OLMALIDIR"

 

Infantino ayrıca, "Bunların saha içinde ya da dışında, sporumuzda ya da toplumumuzda yeri yoktur. Bunu daha önce de söyledim ve yine söyleyeceğim - futbolda istisnasız tüm oyuncular, dünyanın dört bir yanındaki pek çok insana keyif veren bu oyunu oynamak için güvende ve emniyette olmalıdır." dedi.

 

"FAİLLERİN EYLEMLERİNDEN SORUMLU TUTULMALARINI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUM"

 

Infantino yaşananlarla ilgili son olarak, "İlgili makamları bu hususa her düzeyde riayet edilmesini sağlamaya ve Trabzon'da meydana gelen şok edici olayların faillerinin eylemlerinden sorumlu tutulmalarını sağlamaya çağırıyorum." şeklinde konuştu.

En Son Haberler Tümü

Forma hediye edildi

Adana Demirspor'da ayrılık!

Yıldız isim sürpriz kararını duyurdu

Uefa'dan kötü haber

Sosyal medyadan duyurdu

Milliler ilk galibiyetini aldı

Süper Lig

Euro 2024

Ziraat Türkiye Kupası

Adana Demirspor

Galatasaray

Beşiktaş

Scout ekibi keşfetti

Geleceği hakkında konuştu

Herkes bunu konuşacak

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.