Yükleniyor...

SEVGİLİM DE SİYAHİ

Lukaku'ya ırkçı ifadelerde bulunan yorumcu konuştu

20 Eylül 2019 Cum 13:30 9337

İtalya'da spor yorumcusu Luciano Passirani, Inter'in yıldızı Romelu Lukaku hakkında söylediği skandal ırkçı sözlerin ardından görevinden alındı. Luciano Passirani, ırkçı olmadığını belirterek "Sevgilim de siyahi" dedi.

 

İtalyan’da yerel bir kanalda yorumculuk yapan Luciano PassiraniInter’ın Belçikalı golcüsü Romelu Lukaku ile ilgili “Onu durdurmanın tek yolu, yemesi için 10 tane muz atmak” şeklindeki skandal ırkçı söyleminin ardından görevinden alındı. Irkçı olmadığını savunan Luciano Passirani “Sevgilim siyahi… Siyahi torunlarım var” diyerek kendisini savundu.

 

Romelu Lukaku hakkında söylediği sözlerle gündeme gelen 80 yaşındaki Luciano Passirani, Corriere dello Sport’a yaptığı açıklamada “17 yıldır birlikte olduğum kadın siyahi… İki tane siyahi torunum var. 40 yıldır futbolun içindeyim ve ilk kez davranışım nedeniyle kovuluyorum. Ancak hakkımda verilen karara saygı duyuyorum. Eğitimli ve saygılı bir insan olduğuma inanıyorum. Kariyerim boyunca birçok siyahi futbolcu ile tanıştım. Hiçbiriyle herhangi bir problem yaşamadım” ifadelerini kullandı.

 


Söylediği sözler nedeniyle çok üzgün olduğunu belirten Luciano Passirani, “Hayatımın en kötü günüydü. Lukaku’dan şahsen özür dilemek isterim. Umarım onunla tanışma fırsatım olur. Bütün gece uyuyamadım. Ertesi gün yemek dahi yiyemedim” dedi.

 


Luciano Passirani, Romelu Lukaku hakkında canlı yayında yaptığı değerlendirmede “Onunda bire bir kaldığını an yandınız. İnanılmaz güçlü bir futbolcu… Onu durdurmanın tek yolu, yemesi için 10 tane muz vermek. Yoksa…” şeklindeki yorumu sonrasında özür dilemek zorunda kalmıştı. Ancak özür dilemesi de Luciano Passirani’nin işine son verilmesine engel olamamıştı.

 

En Son Haberler Tümü

IRKÇILIĞA KARŞI PAYLAŞIM

TRANSFER HABERİ

SAĞLIK KURULU KABUL ETMEDİ

İSİM ÖNERİSİ

TALİPLERİ ARTIYOR

ZALGİRİS, STEVE VASTURİA'YI TRANSFER ETTİ

SENEGALLİ 200 İŞÇİYE YARDIM

14 GÜN TECRİT ALTINDA KALACAK!

BURSASPOR, GEORGE FLOYD İÇİN DİZ ÇÖKTÜ

PORTEKİZ LİGİ BAŞLIYOR

KOMŞUDAN SAĞ BEK

MALCOLM DELANEY, OLİMPİA MİLAN'DA

MARTİNEZ ADIM ADIM BARCELONA'YA

SİVASSPOR'DA TESTLER NEGATİF

KOLONYA VE DEZENFEKTAN SATIŞI

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.