Yükleniyor...

TARİHDE BUGÜN

Jan Vesely’in doğum günü

24 Nisan 2019 Çrş 10:53 9102

Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımı formasını giyenJan Vesely 24 Nisan 1990’da dünyaya geldi.

 

Uzun forvet pozisyonunda oynayan Jan Vesely, 24 Nisan 1990'da Çekya'nın Ostrava kentinde dünyaya geldi. 2010 yılında Vesely, FIBA Avrupa'da Yılın Genç oyuncusu ödülünü kazandı. 2.11'lik dev 2011 NBA Seçmeleri'nde alıtıncı sıradan Washington Wizard tarafından seçildi. Atletik özellikleriyle dikkat çeken Vesely, 2014 yılında Denver Nuggets'tan Fenerbahçe Doğuş'a transfer oldu.

 

Bugün 28. yaşına basan Vesely, Fenerbahçe Doğuş forması altında önemli başarılar yaşadı. Vesely'li Fenerbahçe; Türkiye Kupası (2016), Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonluğu (2016,2017) ve EuroLeague (2017) kupasını kaldırdı.

 

Türkçe’ye merak saran ve kendini ifade edecek kadar Türkçe konuşan Vesely, bir röportajında Fenerbahçe'de son derece mutlu olduğunun altını çizdi.

 

Fenerbahçe Dergisi'nde yer alan röportajında yetenekli basketbolcu, "Buraya geldiğimde iki yıllık sözleşmeye imza attı. Amacım tekrar işleri rayına oturtup, NBA'e dönmekti. İki yılın sonunda henüz buna hazır olmadığını gördüm ve burada çok mutluydum. Tekrardan bir kontrata imza attım ve şu an dördüncü yılımdayım. Burayı gerçekten çok seviyorum. Takımı, ülkeyi, insanları ve şehri... Eşim ve ben burada mutluyuz. Buraya müthiş derecede alıştım. Şikayet edebileceğimiz hiçbir şey yok. Daha buradayım" dedi.

En Son Haberler Tümü

TRANSFER GERÇEKLEŞTİ

1-1

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

1-0

ANLAŞMA SAĞLANDI

ASHLEY COLE FUTBOLU BIRAKTI

SENEGALLİ FORVET

ORTA SAHAYA TAKVİYE

KASIMPAŞA - TRABZONSPOR

REST ÇEKTİ

KESENİN AĞZI AÇILDI

BAŞ BELASI

BİR ŞOKTA MANİSASPOR'A

BAYERN GÖZÜNÜ DİKTİ

MAAŞIN KATINI TEKLİF ETTİK

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.