Yükleniyor...

TARİHTE BUGÜN

Slaven Bilic'in doğum günü

11 Eylül 2019 Çrş 09:16 9141

11 Eylül 1968 tarihinde Hırvatistan, Split’de doğmuştur. Babası, Split Hukuk Fakültesi dekanı, annesi öğretmendir. Slaven Bilic, Hukuk Fakültesi mezunu bir avukat ve aynı zamanda Rock’çı müzisyendir. 13-14 yaşlarındayken para kazanmak için Split sokaklarında gazete satmıştır. Slaven Bilic, İtalyanca, Almanca, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Futbol hayatına 9 yaşındayken Hajduk Split takımının alt yapısında başladı. Daha sonra West Ham United adlı İngiliz futbol takımına transfer oldu. Buradaki başarılı performansı milli takıma çağırılmasına vesile oldu. 1997 yılında da İngiltere’de 1. Ligde olan Everton takımına transfer oldu. 2000 yılında Futbola başladığı takım olan Hajduk Split’e transfer olduktan sonra 2001 yılında 33 yaşındayken jubilesini yaparak futbolu bıraktı.

 

Emekli olduktan sonra ilk ve son takımı olan Hajduk Split’de teknik direktörlük yapmaya başladı. İki sene sonra da Hırvatistan U-21 Takımının Antrenörlüğünü yapmaya başladı. 2006 yılında Hırvatistan A Milli Takımı’nın başına geçti. 2012 yılına kadar bu göreve devam etti. 2012-2013 sezonunda bir rus takımı olan Lokomotiv Moskova‘yı çalıştırdı. Slaven Bilic, 2013-14 sezonunda 2+1 yıllık anlaşma yaparak Beşiktaş Futbol Takımının teknik direktörlüğü görevine geldi.

 

Aile kavramına büyük önem veren Biliç’in sol kolunda, oğlu Leo’nun ismi Tibet‘çe yazıyor. Sağ kolunda ise dört temel elementin simgesi, bir kadının siluetinin yanında yer alıyor ki bu kızı Alana’yı temsil ediyor. Biliç’in üçüncü dövmesinde ise 1993’de evlendiği ve 2007’de boşandığı eski eşi Andrijana’nın ismi yazıyor. Slaven Bilic, 2009 yılından beri İvana Djeldum ile birliktedir. 6 Aralık 2014 tarihinde bir kız çocuğu oldu. Bebeğe Hırvatça’da ‘Kartal’ anlamına gelen ‘Orao’ ismi verildi. Slaven Bilic, Aynı zamanda profesyonel müzisyendir. New era Rawbau adlı müzik gruplarının gitaristidir. Hukuk Fakültesi mezunu bir avukat olan Slaven Bilic, bir dönem çocuk hakları için Unicef‘e gönüllü avukatlık yaptı.

 
 

En Son Haberler Tümü

KRİTİK 3 PUAN

PAŞA GOLCÜSÜNÜ BULDU

BELHANDA FORMASINI KAYBETTİ

TAKIMI 10 PUAN GERİDEN ALDI, LİDERLİĞE ÇIKARDI

BİLECİK AMATÖR LİG

2.5 YILLIK İMZA

GİRNE'DE KAMPA GİRDİLER

PREMİER LİG KANCASI

RESMEN AÇIKLANDI

MOURİNHO KANCASI

ŞANSSIZ AN

TAHMİNİ TUTMADI

İĞRENÇ BİR HAREKET

REAL MADRİD TRANSFERİ BİTİRDİ

SÜPER LİG'E GERİ DÖNDÜ

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.