Yükleniyor...

TEPKİ GÖSTERDİ

Mehmet Demirkol'dan yabancı kuralı iddiasına tepki

14 Mart 2019 Prş 14:05 9145

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Süper Lig'de gelecek sezon uygulanacağı iddia edilen yabancı sınırlaması kuralına tepki gösterdi.

 

 

Deneyimli spor yorumcusu ve yazarı Mehmet Demirkol, ligde önümüzdeki sezon getirileceği iddia edilen 6+2+2 şeklindeki yabancı sınırlaması kuralını eleştirdi.

 

beIN Sports'ta yayınlanan beIN Manşet programında konuşan Demirkol konuya ilişkin yaptığı yorumda, "Bu kural bir ara uygulanmıştı değil mi? Yabancı kuralını kimse tartışmıyor. 2 tane de tesislere koysunlar, 2 tane de evinde otursun! Çok sıkılıyorum artık bu işten. Allah aşkına teknik direktörler arasında anket yapın, bunu kim istiyor? Rica ediyorum, yapmayın, etmeyin! Yöneticiler bu işlere itiraz etmiyor mu? O kadar transfer yaptınız, paralar döktünüz. O yüzden TFF yönetiminde futbolun içinden gelmiş isimlere ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

 

Yeni yabancı kuralı neyi içeriyor?

 

  • Getirileceği iddia edilen sistemde takımlar 10 yabancı futbolcuyu kadrosunda bulundurma hakkına sahipken, bunlardan 6 tanesini 11'de oynatma, 2'sini yedek kulübesinde, 2'sini de tribünde oturtmak zorunda kalacak.

 

 

En Son Haberler Tümü

DERBİDE ASLAN KÜKREDİ

GERİ DÖNÜYOR

İŞKOFRA'DA ANRTENMAN YAPTI

FENERBAHÇE HIZ KESMİYOR

CİMBOM'DA KUPA MESAİSİ

SICAK GELİŞME

1 NUMARA OLACAK

FİFA'YA GİDİYORLAR

YENİ YAŞINI KUTLUYOR

COURTOİS'DAN AÇIKLAMALAR

BORCU AÇIKLANDI

YİNE GÜNDEME GELDİ

DÖKÜLDÜ

YOLLAR AYRILDI

YARDIMCILARI KİM OLACAK

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.