Yükleniyor...

TEPKİ GÖSTERDİ

Mehmet Demirkol'dan yabancı kuralı iddiasına tepki

14 Mart 2019 Prş 14:05 9171

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Süper Lig'de gelecek sezon uygulanacağı iddia edilen yabancı sınırlaması kuralına tepki gösterdi.

 

 

Deneyimli spor yorumcusu ve yazarı Mehmet Demirkol, ligde önümüzdeki sezon getirileceği iddia edilen 6+2+2 şeklindeki yabancı sınırlaması kuralını eleştirdi.

 

beIN Sports'ta yayınlanan beIN Manşet programında konuşan Demirkol konuya ilişkin yaptığı yorumda, "Bu kural bir ara uygulanmıştı değil mi? Yabancı kuralını kimse tartışmıyor. 2 tane de tesislere koysunlar, 2 tane de evinde otursun! Çok sıkılıyorum artık bu işten. Allah aşkına teknik direktörler arasında anket yapın, bunu kim istiyor? Rica ediyorum, yapmayın, etmeyin! Yöneticiler bu işlere itiraz etmiyor mu? O kadar transfer yaptınız, paralar döktünüz. O yüzden TFF yönetiminde futbolun içinden gelmiş isimlere ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

 

Yeni yabancı kuralı neyi içeriyor?

 

  • Getirileceği iddia edilen sistemde takımlar 10 yabancı futbolcuyu kadrosunda bulundurma hakkına sahipken, bunlardan 6 tanesini 11'de oynatma, 2'sini yedek kulübesinde, 2'sini de tribünde oturtmak zorunda kalacak.

 

 

En Son Haberler Tümü

TARAFTARI HEYECANLANDIRDI

TEKLİF GELDİ

KADRODA 2 EKSİK

FİNALİN HAKEMİ AÇIKLANDI

GÖNLÜ GALATASARAY'DA

NASIL TARIK GARİP BİR HİS Mİ?

UZAK DURACAK

SÖZLEŞMEYİ KAPTI

FİRE VERMEDİ

SÖZLERİ YERİNE GETİREMEDİ

MVP FENERBAHÇE'DEN

TARİHDE BUGÜN

FIRTINA HAVAYA GİRDİ

DAHA ÖNCE NASIL BİTTİ

STAD TIKLIM TIKLIM

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.