Yükleniyor...

TEST SONUÇLARI AÇIKLANDI

Galatasaray'dan corona virüs açıklaması

01 Aralık 2020 Sal 16:51 9565

Galatasaray, Süper Lig'in 11'inci haftasında Atakaş Hatayspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti. Bu arada, sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, koronavirüs testleri pozitif çıkan 5 futbolcudan 4'ünün sonuçlarının negatife döndüğü belirtildi.

 

Galatasaray, Atakaş Hatayspor maçının çalışmalarını sürdürdü. Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall Antrenman Sahası'ndaki antrenman dinamik ısınma ile başladı. Daha sonra pas çalışması yapıldı. Antrenmanın devam eden bölümünde sınırlı alanda pas oyunları oynandı. Ana bölümde ise oyunsal formda dayanıklılık çalışması gerçekleştirildi. Antrenman yenilenme koşusu ve soğuma hareketlerinin ardından tamamlandı.

 

4 FUTBOLCUDAN İYİ HABER

 

Diğer taraftan, sarı-kırmızılı kulüpten, koronavirüs testleri pozitif çıkan oyuncularla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

 

"Lige verilen arada yapılan Covid-19 testleri pozitif çıkan beş oyuncumuzdan dördünün, gerekli izolasyon ve tedavi sürecinin ardından gerçekleştirilen testler ikişer kez negatif sonuçlanmıştır. Bu oyuncularımız, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili protokolü çerçevesinde bireysel idmanlara başlamış, oyuncularımızın Cumartesi günü oynanacak lig müsabakasından iki gün önce yapılacak rutin testlerinin negatif çıkması hâlinde maç kadrosunda bulunmalarının önünde bir engel kalmamıştır.

 

Oyuncularımızdan biri ise gerekli izolasyon ve tedavi süresi sonrası gerçekleştirilen testlerinde negatif netice elde etmesine rağmen, arada 25 Kasım Çarşamba günü yapılan bir testinde pozitif sonuca rastlanıldığı için, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili protokolü gereği 5 Aralık Cumartesi gününe dek takım antrenmanlarında, 9 Aralık Çarşamba gününe dek ise müsabakalarda yer alamayacaktır"

 

Galatasaray, Hatayspor maçı hazırlıklarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek.

 

En Son Haberler Tümü

İKİ HAFTADA 4 PUAN KAYBETTİ

İLK ÇATLAK

SAATLER DEĞİŞTİ

TRANSFERİN GÖZDESİ

YENİ GİRİŞİMİ ELEŞTİRDİ

GÜNDEM OLDU

YENİDEN SEÇİLDİ

TURNUVA ÖNERİSİ

FENERBAHÇE

TFF 1.LİG

MAÇA DAMGA VURDU

MİLLİ TAKIMLAR

İSYAN ETTİ

GALATASARAY

ANLAŞMA SAĞLANDI

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.