Yükleniyor...

THE CRUSADERS (HAÇLILAR) İSİM DEĞİŞTİRİYOR

Yeni Zelanda'da ismi Haçlılar olan Rugby takımı ismini değiştiriyor!

19 Mart 2019 Sal 16:43 9112

Yeni Zelanda'da camiye silahla yapılan ve 50 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan terör saldırısının ardından ülkenin önemli Rugby takımlarından The Crusaders (Haçlılar) isim değişikliğine gitmeye hazırlanıyor.

 

Geçtiğimiz cuma günü Yeni Zelanda'nun Christchurch kentinde bulunan iki camiye Avustralya vatandaşı Brenton Tarrant tarafından silahlı terör saldırısı gerçekleştirimiş ve 50 müslüman hayatını kaybetmişti.

 

Bütün dünyada büyük yankı uyandıran bu kanlı eylem sonrası ülkenin Canterbury kentindeki Rugby takımı The Crusaders, (Haçlılar) müslümanlar için hassasiyet göstermek adına isim değişikliğine gitmeye hazırlanıyor.

 

Yeni Zelanda Spor Bakanı Grant Robertson CNN'e yaptığı açıklamada ''Canterbury'deki bu durum tabi büyük bir sorun. The Crusaders, Rugby dünyasında bilinen bir marka. Bence isim değişikliği konusunda görüşmelerin kısa süre içince başlaması gerekiyor.'' dedi.

 

The Crusaders maskotları, maçlardan önce savaşçı kostumü giymiş atlı askerler olarak sahada taraftarları selamlıyor.

 

9 kez Süper Rugby şampiyonasını kazanan takım, hali hazırda maçlara The Crusaders ismiyle çıkıyor. Kulüp CEO'su Colin Mansbridge de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu:

 

''Cuma günü Christchurch'te yaşanan olay bizim anlayışımızın tam tersidir. Bizim anlayışımız barışı, ve huzuru barındırıyor. Cuma günü yaşanan saldırı sonrası olaydan etkilenen müslüman topluluğuna destek olmak bizim birincil görevimiz. Uygun bir zamanda isim değişikliği konusunda fikrimizi sunacağız elbette. Müslüman topluluğunun da dahil olduğu bir ortak görüşme altında bu durumu ele alacağız.''

 

En Son Haberler Tümü

İNANILMAZ KAR

ŞAŞKIN TARAFTAR

COCU GERÇEĞİ

ANTERNATİFLER ARASINDA

CEZASI ONANDI

100. MAÇINA ÇIKACAK

UEFA AVRUPA LİGİ HAFTANIN 11'İ

AÇIKLAMA YAPTI

BÜYÜK İLGİ

YENİ ALEX DE SOUZA

MEDEL İSTİYOR AMA...

AVANTAJ ELİNDE

İNGİLTERE'YE DÖNÜYOR

BEŞİKTAŞ İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

BÜYÜK TEPKİ

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.