Yükleniyor...

TÜRK FUTBOLUNUN ÇINARLARINDAN

Gençlerbirliği 96 yaşında

14 Mart 2019 Prş 15:58 9136

Türk futbol tarihinin en eski kulüplerinden Gençlerbirliği 96'ncı yılını kutluyor. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında başkan Murat Cavcav, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet, A takım ve altyapı futbolcuları Anıtkabir'i ziyaret etti.

 

 

Ankara ekibi, Cavcav başkanlığında Atatürk'ün kabrine saygı duruşunda bulunup mozoleye çelenk bıraktı. Daha sonra kafile, Misakı Milli Kulesi'ne geçti ve Murat Cavcav, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. 

 

14 Mart 1923'te kurulan Gençlerbirliği için kulüp resmi sitesinden şu açıklama yapıldı: "Ankara Sultanisi'nde bir futbol isyanı olarak başlayan hikaye bugün 96'ncı yaşını kutluyor. Kulübümüz sahada formasını terleten futbolcularımız, tribünde desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen taraftarımızla futbol dünyasında halen ilk günkü kadar farklı, ilk günkü kadar özel. 96 yıldır Ankara Rüzgarı'na güç veren kurucularımıza, tüm başkanlarımıza, sporcularımıza, antrenörlerimize, taraftarımıza teşekkürü borç biliriz."

 

En Son Haberler Tümü

TARAFTARI HEYECANLANDIRDI

TEKLİF GELDİ

KADRODA 2 EKSİK

FİNALİN HAKEMİ AÇIKLANDI

GÖNLÜ GALATASARAY'DA

NASIL TARIK GARİP BİR HİS Mİ?

UZAK DURACAK

SÖZLEŞMEYİ KAPTI

FİRE VERMEDİ

SÖZLERİ YERİNE GETİREMEDİ

MVP FENERBAHÇE'DEN

TARİHDE BUGÜN

FIRTINA HAVAYA GİRDİ

DAHA ÖNCE NASIL BİTTİ

STAD TIKLIM TIKLIM

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.