Yükleniyor...

TÜRK FUTBOLUNUN ÇINARLARINDAN

Gençlerbirliği 96 yaşında

14 Mart 2019 Prş 15:58 9106

Türk futbol tarihinin en eski kulüplerinden Gençlerbirliği 96'ncı yılını kutluyor. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında başkan Murat Cavcav, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet, A takım ve altyapı futbolcuları Anıtkabir'i ziyaret etti.

 

 

Ankara ekibi, Cavcav başkanlığında Atatürk'ün kabrine saygı duruşunda bulunup mozoleye çelenk bıraktı. Daha sonra kafile, Misakı Milli Kulesi'ne geçti ve Murat Cavcav, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. 

 

14 Mart 1923'te kurulan Gençlerbirliği için kulüp resmi sitesinden şu açıklama yapıldı: "Ankara Sultanisi'nde bir futbol isyanı olarak başlayan hikaye bugün 96'ncı yaşını kutluyor. Kulübümüz sahada formasını terleten futbolcularımız, tribünde desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen taraftarımızla futbol dünyasında halen ilk günkü kadar farklı, ilk günkü kadar özel. 96 yıldır Ankara Rüzgarı'na güç veren kurucularımıza, tüm başkanlarımıza, sporcularımıza, antrenörlerimize, taraftarımıza teşekkürü borç biliriz."

 

En Son Haberler Tümü

DERBİDE ASLAN KÜKREDİ

GERİ DÖNÜYOR

İŞKOFRA'DA ANRTENMAN YAPTI

FENERBAHÇE HIZ KESMİYOR

CİMBOM'DA KUPA MESAİSİ

SICAK GELİŞME

1 NUMARA OLACAK

FİFA'YA GİDİYORLAR

YENİ YAŞINI KUTLUYOR

COURTOİS'DAN AÇIKLAMALAR

BORCU AÇIKLANDI

YİNE GÜNDEME GELDİ

DÖKÜLDÜ

YOLLAR AYRILDI

YARDIMCILARI KİM OLACAK

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.