Yükleniyor...

Umut Nayir'dan anlamlı hareket

Şırnak'ta bir okula fen laboratuvarı kurdu

12 Mayıs 2022 Prş 15:41 9136

Spor Toto Süper Lig takımlarından GZT Giresunspor'un oyuncusu Umut Nayir'in, Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir okula yaptırdığı tam donanımlı fen laboratuvarının açılışı yapıldı.

 

Futbolcu Umut Nayir, vatani görevini yaptığı sırada tanıştığı öğretmen Hasan Alak vasıtasıyla Cizre ilçesinde Metin Bostancıoğlu İmam Hatip Ortaokuluna tam donanımlı bir fen laboratuvarı kazandırdı.

 

Umut Nayir Fen Bilimleri Laboratuvarı'nın açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke gerçekleştirdi.

 

Törende bir konuşma yapan İke, devletlerin kalkınması, gelişip, büyümesinin eğitim ile gerçekleştiğini belirterek, bu örnek davranışından dolayı Umut Nayir'a teşekkür etti.

Başarılı olmak için bilimsel çalışmalar yapmak gerektiğini aktaran İke, şöyle konuştu:

 

"Bilimsel çalışmaların yapılması için temel etken deneylerdir. Deneylerin yapıldığı yer ise laboratuvarlardır. İnşallah Umut Nayir'in ilçemize kazandırdığı bu laboratuvarda araştıran, merak eden, öğrenmeyi öğrenen nesiller yetiştireceğiz ve eğitim sistemimize, ülkemize katkı sağlayacak ilim ve bilim insanları yetiştireceğiz."

 

Öğretmen Hasan Alak ise vatani görevini yaptığı sırada Umut Nayir ile tanışmalarının laboratuvarın kurulmasına vesile olduğuna dikkati çekerek, "Görev yaptığım okulda laboratuvar olmadığı için Umut Nayir'dan rica ettim. Kendisi de bizleri kırmayıp okulumuza yepyeni, tam donanımlı bir Fen Laboratuvarı kazandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

En Son Haberler Tümü

Ayrılığı kendisi açıkladı

Fırtına ayrılığı açıkladı

Akıllı Canlı Kuponlar

Yuvaya döndü

Kanarya arayış içerisinde

Minamino imzayı attı

Cimbom'da forvete sürpriz aday!

Kanarya'dan Emre Mor hamlesi

Beşiktaş

Dev gelir

Kesenin ağzı açıldı

Mbwana Samatta konuştu

Beşiktaş

Yeni adresi belli oldu

Veda etti

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.