Yükleniyor...

UZMANI AÇIKLAMA YAPTI

Tarık Uslu: "Alttan ısıtma çime ve sahaya zarar verebiliyor"

23 Şubat 2019 Cts 16:55

Saha ve çim uzmanı Tarık Uslu, çim sahaları kış aylarında kar ve yağmurdan korumak için alttan ısıtma yerine branda kullanılması gerektiğini söyledi.

 
 
 

Türkiye'de 2013 yılında Eskişehirspor'da çalışırken ilk defa kendisinin alttan ısıtma olmadığı için branda uyguladığını hatırlatan Tarık Uslu, branda ile koruma yönteminin iki nedenle daha yararlı olduğunun altını çizdi. Çim sağlığı açısından ısıtma yerine branda sisteminin kullanılması gerektiğini belirten Uslu, "Türkiye'de ilk kez ben Eskişehirspor'da uygulamıştım. O dönem eleştiriler de almıştım. Yıllar geçtikten sonra büyük kulüpler uygulamaya başladı. Kar ya da yağmurdan sonra alttan ısıtma devreye alındığında saha çok fazla yumuşuyor. Böyle bir sahayı futbolcu ve teknik direktörler istemiyor. Diğer bir neden ise yüksek elektrik faturalarının gelmesi. Kulüpler yüksek faturaları kaldırmakta güçlük çekebiliyor" dedi.

 

Brandaların turuncu olması ile ilgili de konuşan Uslu, "Güneş ışınlarını daha iyi çektiği için turuncu renkli branda kullanılıyor" diye konuştu.

 

En Son Haberler Tümü

DERBİDE ASLAN KÜKREDİ

GERİ DÖNÜYOR

İŞKOFRA'DA ANRTENMAN YAPTI

FENERBAHÇE HIZ KESMİYOR

CİMBOM'DA KUPA MESAİSİ

SICAK GELİŞME

1 NUMARA OLACAK

FİFA'YA GİDİYORLAR

YENİ YAŞINI KUTLUYOR

COURTOİS'DAN AÇIKLAMALAR

BORCU AÇIKLANDI

YİNE GÜNDEME GELDİ

DÖKÜLDÜ

YOLLAR AYRILDI

YARDIMCILARI KİM OLACAK

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.