Yükleniyor...

UZMANI AÇIKLAMA YAPTI

Tarık Uslu: "Alttan ısıtma çime ve sahaya zarar verebiliyor"

23 Şubat 2019 Cts 16:55 9119

Saha ve çim uzmanı Tarık Uslu, çim sahaları kış aylarında kar ve yağmurdan korumak için alttan ısıtma yerine branda kullanılması gerektiğini söyledi.

 
 
 

Türkiye'de 2013 yılında Eskişehirspor'da çalışırken ilk defa kendisinin alttan ısıtma olmadığı için branda uyguladığını hatırlatan Tarık Uslu, branda ile koruma yönteminin iki nedenle daha yararlı olduğunun altını çizdi. Çim sağlığı açısından ısıtma yerine branda sisteminin kullanılması gerektiğini belirten Uslu, "Türkiye'de ilk kez ben Eskişehirspor'da uygulamıştım. O dönem eleştiriler de almıştım. Yıllar geçtikten sonra büyük kulüpler uygulamaya başladı. Kar ya da yağmurdan sonra alttan ısıtma devreye alındığında saha çok fazla yumuşuyor. Böyle bir sahayı futbolcu ve teknik direktörler istemiyor. Diğer bir neden ise yüksek elektrik faturalarının gelmesi. Kulüpler yüksek faturaları kaldırmakta güçlük çekebiliyor" dedi.

 

Brandaların turuncu olması ile ilgili de konuşan Uslu, "Güneş ışınlarını daha iyi çektiği için turuncu renkli branda kullanılıyor" diye konuştu.

 

En Son Haberler Tümü

TARAFTARI HEYECANLANDIRDI

TEKLİF GELDİ

KADRODA 2 EKSİK

FİNALİN HAKEMİ AÇIKLANDI

GÖNLÜ GALATASARAY'DA

NASIL TARIK GARİP BİR HİS Mİ?

UZAK DURACAK

SÖZLEŞMEYİ KAPTI

FİRE VERMEDİ

SÖZLERİ YERİNE GETİREMEDİ

MVP FENERBAHÇE'DEN

TARİHDE BUGÜN

FIRTINA HAVAYA GİRDİ

DAHA ÖNCE NASIL BİTTİ

STAD TIKLIM TIKLIM

Copyright © 2017, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.