Yükleniyor...

''YOK HÜKMÜNDEDİR''

Beşiktaş'tan 'kural hatası' başvurusunu reddeden TBF'ye sert tepki

19 Mart 2021 Cum 08:22 9140

Beşiktaş Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF), siyah-beyazlı ekibin ING Basketbol Süper Ligi'nde TOFAŞ ile oynadığı müsabakada "kural hatası" yapıldığına ilişkin başvurusunu reddetmesine tepki gösterdi.

 

"Kara Perşembe"

 

Kulüpten yapılan açıklamada, "Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Beşiktaş Icrypex Takımımızın TOFAŞ ile oynadığı müsabakada yaşanan bariz kural hatası nedeniyle yaptığımız ve basketbol kamuoyunun da hemfikir olduğu haklı itirazımızı reddederek Türk basketbol tarihinde 'Kara Perşembe' olarak hatırlanacak skandal bir karara imza atmıştır" ifadeleri kullanıldı.

 

"Bizim için yok hükmündedir"

 

"Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, bir hakemini korumak adına almış olduğu bu haksız ve mesnetsiz karar bizim için yok hükmündedir" denilen açıklamada, "Bu haksızlık nedeniyle kaybedilecek bir puan, Türk basketbolunun geleceği olan çocuklarımızın adalete olan inancının kaybolmasının yanında hiçbir şeydir. Evrensel hukuk normlarına ve basketbol oyun kuralları ile talimatlara aykırı olarak verilen ve bizim için yok hükmünde olan bu kararın Tahkim Kurulu tarafından bozulacağına inanıyoruz" ifadelerine yer verildi.

En Son Haberler Tümü

0-0

YİĞİDOLAR İKİNCİ YARIDA GÜLDÜ

HIRSIZLIK ŞOKU

SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

TARİHİ KARAR

GALATASARAY

BÜYÜK TEPKİ

HATAYSPOR

HAFTANIN HAKEMLERİ BELLİ OLDU

FENERBAHÇE

BURSASPOR

GALATASARAY

İLGİNÇ GÖRÜNTÜ

UEFA AVRUPA LİGİ

BEŞİKTAŞ

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.