Yükleniyor...

GALATASARAY KAYIPSIZ

19.10.2016

Özgür Yüzbaşıgil 19 Ekim 2016 Çrş 09:57 375

Zorlu geçeceği düşünülen bir deplasmandan 3 puan ile ayrılmak önemliydi. Maça çok hızlı başlayıp bulunan  gol ve sonrasında gelen oyunu kontrol etme isteği. Zor bir deplasmanda yapılması gereken belki de bu idi. Beşiktaş deplasmanında da , Galatasaray bunu göstermişti . Deplasmanda bu sene çok daha farklı oynayan bir Galatasaray izliyoruz. Hızlı başlayarak öne geçen bir Galatasaray , fakat sonra skoru korumak için kontrollü futbola dönen bir Galatasaray. Bu şimdiye kadar meyvesini verdi ve Galatasaray , 7 maçta 17 puan toplayarak , zirveye ortak oldu. Kalede , Muslera’nın yaptığı inanılmaz kurtarışların bunda payı büyüktü. Fakat , bu soruna mutlaka bir çözüm bulunması gerekiyor. Her maç bu böyle olmayacaktır. Skoru bulduktan sonra geriye yaslanıp , yan ve geri paslarla oyunu yavaşlatmak yerine , aynı iştah ile diğer golleri de bulmak , rakibe bu kadar rahat atak yapma fırsatı vermemek gerekir.Bunu  yapacak kadro yapısı da var iken , ilk 7 haftada böyle bir tablo izlendi , ama zaman geçtikçe , kadro iyice oturduktan sonra , sakatlar takıma girmeye başladıkça ve Riekerink de  biraz daha cesaret ve tecrübe kazanıp , oyuna zamanında , erken müdahelelerde bulunmaya başladıkça , çok daha iyi bir Galatasaray izleyeceğimizi düşünüyorum.

 

            Riekerink Bey …. Jan Olde Riekerink … Kadro seçimleri ile , verdiği taktikler ile , mütevazi duruşuyla , egolarından arınmış beyefendiliği ile , tüm camianın sevgisini ve saygısını kazandı ve kazanmaya da devam edecek. Taraftar ve futbolcular özellikle kendisini çok seviyor ve güveniyor.  Altyapıdan geldiği için , gençlerin A takıma yükselmeleri için de fırsatlar yaratacaktır. Bunu  , Levski Sofya maçında , 14 yaşındaki Mustafa Kapı’yı oyuna alarak , gençlere ne kadar önem verdiğini , çalışırlar ise onları A takıma alabileceğinin mesajını da o gençlere  gösterdi. Başarılı olup , uzun yıllar Galatasaray’ın başında olması , kuşkusuz her Galatasaraylının isteği.  

Özgür Yüzbaşıgil

En Son Yazıları

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 11.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 10.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 09.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 08.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 07.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 06.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 05.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 04.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 03.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 02.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 01.06

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 31.05

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 30.05

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 29.05

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 28.05

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 27.05

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 26.05

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 25.05

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 24.05

GALATASARAY TARİHİNDE BUGÜN - 23.05

Copyright © 2016, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.