Yükleniyor...

ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

UEFA'dan EURO 2020 kararı

04 Mayıs 2021 Sal 17:10 9180

UEFA İcra Komitesi bugün, koronavirüs salgını sebebiyle sorun oluşmaması ve devamlılığın sürdürülebilmesi için UEFA EURO 2020 turnuvasına özel kuralları onayladı. Buna göre olası koronavirüs vakaları ve karantina önlemleri nedeniyle maçlarda sıkıntı yaşanmaması için takım kadrolarının sayısı 23’ten 26’ya çıkarıldı. Ancak her bir karşılaşma için bildirilecek maksimum futbolcu sayısı 23 olarak kalacak.

 

1 Haziran 2021 tarihi itibarıyla değişikliklerin tıbbi olarak onaylanması koşuluyla, ciddi sakatlık veya hastalık durumunda oyuncu listesinde sınırsız değişiklik yapılmasına izin verilecek.

 

Koronavirüs testi pozitif çıkan veya pozitif çıkan kişiyle yakın temaslı olarak belirlenen ve bu nedenle izole edilen oyuncular da vaka olarak kabul edilecek. Bu sebeple müsabakadan önce UEFA yönetiminin onayı ile kadroda değişiklik yapılabilecek.

 

Yeni yönetmeliğe göre, listede ismi bulunan bir ya da iki kaleci fiziksel yetersizlik durumunda turnuva boyunca her maçtan önce kalecilerin yer değiştirmesine imkan sağlanacak. Fakat müsabakanın bütünlüğünü korumak için oyuncu listesinde değiştirilen bir oyuncu listeye yeniden alınamayacak.

En Son Haberler Tümü

MÜCADELE VAR AMA GOL YOK

EURO 2020

TRANSFER HABERİ

İMZAYI ATTI

KOCAELİSPOR

BAŞAKŞEHİR

TRANSFER HABERİ

3 YILLIK ANLAŞMA

BELÇİKA PUANINI 6'YA ÇIKARDI

EN İYİ ÜÇÜNCÜLER İÇİN AVANTAJ

FENERBAHÇE DUYURDU

6 OYUNCUYLA YOLLAR AYRILDI

20 YIL SONRA GERİ DÖNDÜ

RONALDO ÖNCÜ OLDU

EURO 2020

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.