Yükleniyor...

PREMİER LİG

Spor Yazarları Birliği yılın futbolcusu olarak Ruben Dias'ı seçti

20 Mayıs 2021 Prş 17:26 9137

İngiltere Futbol Yazarları Birliği, Manchester City'nin lig kupası ve lig şampiyonluğunda kilit rol oynayan, takımın Şampiyonlar Ligi finaline çıkışında katkı sağlayan defans oyuncusu Ruben Dias'ı sezonun en iyi futbolcusu seçti. Portekizli oyuncu, takım arkadaşı Kevin De Bruyne ve Tottenham'ın forveti Harry Kane'in önünde ödüle layık görüldü.

 

Manchester City'ye sezon başında Benfica'dan 92 milyon Dolar'a transfer olan ve Etihat Stadı'ndaki ilk sezonunda sıradışı bir performans sergileyen 24 yaşındaki futbolcu kendisinin seçilmesiyle ilgili olarak, "Bu büyük bir ayrıcalık. Takım arkdaşlarım olmadan böyle bir başarıyı yakalayamazdım. Bu ödülü almamın nedeni takım oyunun nasıl oynandığının en büyük örneği" dedi.

 

Yılın futbolcusu oylamasında, 9 Manchester City'li oyuncuya oy gitti. City'li futbolcular, oyların yüzde 50'sini aldı. Dias, İngiltere'deki ilk sezonunda yılın futbolcusu seçilen üçüncü isim olurken, Liverpool'lu Steve Nico'un ardından 32 yıl sonra ödüle layık görülen ilk defans oyuncusu oldu.

En Son Haberler Tümü

TARİHİ GALİBİYET

EURO 2020

TRANSFER HABERİ

TEKLİFLERİ DUYURDU

HENÜZ ADAY ÇIKMADI

GALİBİYET GOLÜNÜ ATTI

YENİ MALATYASPOR

GERİ DÖNDÜ

DUALARIMIZ ERİKSENLE

BİZE YARADI

EURO 2020

TFF 1.LİG

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

MİLLİ TAKIMDA YILDIZLAŞTI!

KÖTÜ BAŞLADIK

Copyright © 2019, spordb.com | Tüm hakları Spordb.com'a aittir. İzinsiz olarak hiçbir içerik kopyalanamaz ve dağıtılamaz.